Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Włodawianki ratowania c.d.
wlodawianka

Włodawianki ratowania c.d.

Problemy finansowe głównego sponsora SPS Eko Różanki i totalne zamieszanie wokół MLKS Włodawianki Włodawa sprawiło, że powrócił pomysł fuzji obu klubów. – Rozmowy trwają, ale o szczegółach mówić jeszcze nie możemy – przyznaje Grzegorz Klimkowicz, prezes Włodawianki.

 

Czwarta liga dla Włodawianki już od jesieni? To możliwe. Władze klubu prowadzą intensywne rozmowy z SPS Eko Różanka o połączeniu. Celem fuzji jest stworzenie jednej – silnej drużyny czwartoligowej, która grałaby na stadionie miejskim we Włodawie na licencji klubu z Różanki. To pokłosie kilku nakładających się na siebie czynników – słabej kondycji finansowej głównego sponsora Eko, jeszcze słabszej ekonomii Włodawianki, czy zainteresowania kilkoma piłkarzami Różanki klubów z wyższych lig. Tym samym „na tapetę” powraca pomysł z zeszłego sezonu, kiedy to również była planowana fuzja obu zespołów, do której ostatecznie nie doszło, bo poróżnili się prezesi klubów.

– Nie przeczę, że takie rozmowy są prowadzone – mówi Grzegorz Klimkowicz, prezes MLKS Włodawianki. – Oprócz przedstawicieli klubów bierze w nich udział burmistrz Wiesław Muszyński, który jest żywo zainteresowany grą naszej drużyny w IV lidze. Na chwilę obecną jest jeszcze za wcześnie, by mówić o efektach tych działań, ale myślę, że sprawa powinna się rozstrzygnąć jeszcze w tym miesiącu – dodaje Klimkowicz.

Tymczasem w sieci trwa słowna przepychanka pomiędzy jednym z członków zarządu, a dyrektorką MOSiR. Prokuratura bada, czy klub nie złamał prawa, a kibice prowadzą ankietę, w której pytają: „Czy chcesz fuzji Włodawianki z Eko?”, z której wynika, że większość głosujących jest przeciwko. Do tego grona zalicza się m.in. Marcin Chaciówka, wychowanek i do niedawna piłkarz Włodawianki, który tak pisze na facebookowej stronie klubu: „Po co ta fuzja dajcie młodym i naszym chłopakom wreszcie grać i dać im czas powoli awans zrobić szczebel po szczeblu i 4 liga będzie nasza:) a nie znowu jakieś fuzje i młodych wygonić i naszych chłopaków a przyjezdnych przygarnąć a co do spadku przyjezdni uciekają a później nie ma kim grać tak było co roku!!! Tylko LKS WLODAWIANKA!!!” (pis.org.).

ź®∂óło: Nowy Tydzień (bm)

https://www.nowytydzien.pl/wlodawianki-ratowania-c-d/

About TV Włodawa

26 odwiedzających teraz
1 gości, 25 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 37 o godz. 05:03 am UTC
Ten miesiąc: 137 o godz. 02-01-2019 10:24 am UTC
Ten rok: 157 o godz. 01-11-2019 10:05 am UTC