Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Sport / Włodawianka przed sezonem
wlodawianka

Włodawianka przed sezonem

Piłkarze Włodawianki rozpoczęli przygotowania do wiosennej rundy. Pierwszy trening odbył się w minionym tygodniu. Mecze sparingowe Włodawianka rozpocznie 2 lutego, od konfrontacji z Hetmanem Zamość, na boisku rywala.

Włodawianka po dość udanej rundzie jesiennej, po której zajmuje 9. miejsce w tabeli IV ligi z 20 punktami na koncie, liczy na równie dobre występy wiosną. – W rundzie rewanżowej zawsze grało się nam lepiej, przed nami jednak ciężka praca – mówi trener Włodawianki Marek Drob. – Na treningach skupimy się przede wszystkim na przygotowaniu kondycyjnym, pracy nad siłą oraz na motoryce, musimy naładować akumulatory na cały sezon.

Mimo wielu plotek krążących w mieście, jak i na włodawskich portalach internetowych, poważnych zmian kadrowych w drużynie zarząd klubu nie przewiduje. – Postanowieniem zarządu jest, aby w przerwie zimowej żaden zawodnik nie opuścił klubu – mówi prezes Włodawianki Grzegorz Klimkowicz. – Będą prowadzone rozmowy z każdym zawodnikiem, aby reprezentował klub także w rundzie wiosennej.

Prezes Klimkowicz patrzy z optymizmem także na kwestie finansowe klubu. – Burmistrz Włodawy dotrzymał słowa, danego podczas spotkania z zarządem Włodawianki i 8 stycznia ogłosił konkurs ofert na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, w tym: szkolenie oraz udział lub organizację zawodów sportowych w piłce nożnej juniorów i seniorów. Na ten cel przeznaczonych jest 120 tys zł. Bardzo ważne dla klubu jest także, iż partnerem strategicznym Włodawianki pozostaje nadal Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – twierdzi Klimkowicz.

Mecze sparingowe Włodawianka rozpocznie od konfrontacji z Hetmanem Zamość – 2 lutego. Dwa tygodnie później, 16 lutego zagra z Polesiem Kock, 24 lutego z Orlętami Łuków, 3 marca z Huraganem Międzyrzec i 10 marca z Orionem Niedrzwica Duża (wszystkie mecze na wyjeździe). Pierwszy spotkanie ligowe zaplanowano na 17 marca z Orlętami w Łukowie. Tydzień później, 24 marca, Włodawianka zaprezentuje się po raz pierwszy w 2019 roku przed własną publicznością. Na Stadionie Miejskim im. Edmunda Świtki we Włodawie zostanie rozegrany mecz mistrzowski z Victorią Żmudź.

źródło: Nowy tydzień (a)

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
3 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 07:06 pm UTC
Ten miesiąc: 34 o godz. 06-14-2021 09:46 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC