Home / Aktualności / Włodawianie bez ubezpieczenia
lekarze-beda--bronic-sie-przed-pacjentami-i-mediami

Włodawianie bez ubezpieczenia

lekarze-beda--bronic-sie-przed-pacjentami-i-mediamiSetki, jeśli nawet nie ponad tysiąc włodawian figuruje jako osoby nieubezpieczone. Oznacza to, że od 1 czerwca nie będą przyjmowani przez lekarzy rodzinnych. – Sytuacja jest naprawdę dramatyczna – mówi lek. Jerzy Makowski, szef NZOZ „Zdrowa Rodzina” we Włodawie. – Jeśli do 31 maja te osoby będą figurowały w rejestrze jako nieubezpieczone, to nie będziemy mogli ich przyjmować. Chodzi zwłaszcza o dzieci, o których ubezpieczeniu rodzice często nie pamiętają.

Od 1 stycznia obowiązuje system eWUŚ, czyli elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców. To znaczy, że u każdego lekarza do potwierdzenia naszego ubezpieczenia zdrowotnego i prawa do darmowych świadczeń wystarczy dowód osobisty i numer PESEL. Technicznie system eWUŚ działa nieźle. Gorzej, że w danych o ubezpieczeniu wiele osób, które tego nawet nie podejrzewają, jest zapisanych jako nieubezpieczone.

Tylko we włodawskiej „Zdrowej Rodzinie” takie przypadki zdarzają się kilka lub kilkanaście razy dziennie. Co jednak najboleśniejsze, to fakt, że za leczenie nieubezpieczonej osoby zapłaci nie lekarz, a właśnie nieubezpieczony pacjent. Często się zdarza, że osoba widniejąca jako nieubezpieczona taką nie jest. Jest to efektem pomyłki systemu. I w takich przypadkach wystarczy telefon do administratora systemu eWUŚ i po sprawie.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia

źródło Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
2 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 21 o godz. 11:44 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC