Home / Aktualności / Włodawa: Żeby dobrze słyszeć
słych

Włodawa: Żeby dobrze słyszeć

słychNowoczesne aparaty słuchowe będą tematem kolejnego spotkania na temat profilaktyki zdrowotnej, organizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku we Włodawie. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek 11 kwietnia o 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

Specjaliści „Słuchmedu” pokażą jak działają aparaty słuchowe, wytłumaczą w jaki sposób pomagają lepiej słyszeć, jakie są dostępne na rynku nowoczesne, cyfrowe aparaty słuchowe, a także poinformują w jaki sposób można uzyskać dofinansowanie do zakupu tego typu urządzeń.

Organizatorzy będą też zachęcać do profilaktycznych, bezpłatnych badań słuchu w przychodni przy ul. Mielczarskiego 9.

O tym, że są one potrzebne przekonują statystyki, z których wynika, że co trzeci Polak ma kłopoty ze słuchem, a problem ten dotyka coraz to młodszych ludzi. Według lekarzy każdy, kto przekroczył 35 rok życia powinien profilaktycznie zbadać swój słuch, ponieważ właśnie w tym wieku mogą pojawić się pierwsze jego ubytki. Tymczasem nieleczony niedosłuch pogłębia się latami, w sposób często niezauważalny, powodując wiele negatywnych skutków w życiu osoby niedosłyszącej.
Specjaliści radzą, by nie bagatelizować pierwszych objawów problemu. To na przykład wrażenie, że inni mówią niewyraźnie albo coraz głośniejsze słuchanie radia czy oglądanie telewizji. Zdarza się, że osoby takie nie słyszą dzwonka do drzwi czy sygnału telefonu komórkowego. Badanie, które zwykle trwa zaledwie kilka minut, jest całkowicie bezbolesne i pozwala nie tylko zdiagnozować problem, ale również podjąć ewentualne leczenie.

Specjaliści „Słuchmedu” już po raz drugi spotkają się z seniorami włodawskiego UTW. Pierwsze spotkanie, które odbyło się w listopadzie ubiegłego roku, było poświęcone m.in. anatomii i fizjologii słyszenia oraz rozpoznawaniu pogarszania się słuchu u siebie, rodziców czy dzieci.

(fot.www.sluchmed.pl) IAS24

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

1 odwiedzających teraz
0 gości, 1 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC