Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Włodawa: Zareagował widząc pijanego kierowcę
policja 10

Włodawa: Zareagował widząc pijanego kierowcę

Wczoraj policjanci z Włodawy zatrzymali nietrzeźwego kierującego – 59-latka z Chełma, który miał w swoim organizmie 2,6 promila alkoholu. W wyeliminowaniu z ruchu pijanego kierowcy znacznie pomogła wzorowa obywatelska postawa 28-latka z Włodawy, który widząc zagrożenie nie tylko powiadomił Policję, ale poczynił konsekwentne działania aby go zatrzymać.

Wczoraj ok. godz. 16:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w m. Luta w  kierunku Okuninki środkiem jezdni bez włączonych świateł jedzie pojazd m-ki Seat Toledo, którego kierujący najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, samochód często zmieniał tor jazdy wjeżdzając nie tylko na pobocze, ale również na przeciwny pas ruchu, powodując duże zagrożenie. Pojazdy jadące z naprzeciwka, w tym tiry, miały ogromny problem z minięciem seata jadącego „slalomem”. Zgłaszający, 28-latek z Włodawy,  przez cały czas jechał  za pojazdem podejmując próby jego zatrzymania. Kiedy seat wjechał do Okuninki  i skręcił w droge gruntową  nadjechał patrol policji, który od razu ruszył we wskazanym przez zgłaszającego kierunku. Ok. 700 metrów od drogi głównej policjanci znaleźli pozostawionego seata toledo. Funkcjonariusze sprawdzili pobliski teren w poszukiwaniu kierowcy. Bardzo szybko zauważyli meżczyznę, który przyznał się do kierowania pojazdem. Badanie potwierdziło, że 59-latek z Chełma znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu -  miał w organiźmie 2,6 promila.

Polcijanci zatrzymali 59-latkowi prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sadem za swoje postepowanie. Grozi mu do 2 lat wiezienia, konsekwencje finansowe oraz utrata uprawnień do kierowania nawet do 15 lat. Natomiast na miano postawy godnej naśladowania zaslużył 28-latek z Włodawy.

źródło: E.T.

About TV Włodawa

34 odwiedzających teraz
2 gości, 32 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 37 o godz. 04:25 am UTC
Ten miesiąc: 100 o godz. 02-02-2020 02:25 pm UTC
Ten rok: 125 o godz. 01-11-2020 04:22 am UTC