Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Włodawa zaprojektowana
Wlodawa-zaprojektowana-1-copy-696x462

Włodawa zaprojektowana

We włodawskim ratuszu otwarto wystawę projektów dla centrum Włodawy, wykonanych przez studentów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Wystawę można oglądać w sali konferencyjnej.

Młodzi architekci po raz pierwszy odwiedzili Włodawę w marcu. Zwiedzali miasto i gromadzili materiały, które wykorzystali w trakcie prac projektowych. Poszczególne elementy opracowania powstawały w kilkuosobowych zespołach projektowych. W fazie wstępnej studenci zapoznali się z uwarunkowaniami przestrzennymi występującymi w regionie, w szczególności w powiecie włodawskim, następnie analizowali strukturę funkcjonalno-przestrzenną miasta Włodawa – głównego ośrodka powiatowego, a w dalszym etapie wybrany fragment historycznego centrum miasta. Z uwagi na ograniczony czas (semestr) oraz dość szeroki zakres problematyki będącej przedmiotem analiz wstępnych, w części projektowej skoncentrowano się na trzech wybranych obszarach w centrum Włodawy: rejonie Czworoboku, rejonie Cerkwi oraz rejonie Kaflarni. Poszczególne zespoły projektowe tworzyły program funkcjonalny dla wybranego obszaru, tak by współgrał z pomysłami kolegów w danej grupie zajęciowej, a propozycje projektowe integrowano na zbiorczej makiecie. Teraz żacy mieli okazję do przedstawienia swoich pomysłów władzom Włodawy i mieszkańcom.
– Studenci Politechniki Lubelskiej wykonali dla nas kawał dobrej roboty. Gdyby nie współpraca z uczelnią za te koncepcje musielibyśmy zapłacić nawet kilkaset tysięcy złotych. Wszystkie prace są bardzo interesujące i ukazują świeże spojrzenie architektów na nasze miasto. Co zrozumiałe, ze względu na ograniczenia finansowe nie uda się ich zrealizować w całości, jednak pewne rozwiązania z pewnością wykorzystamy w procesie rewitalizacji – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Efekt końcowy pracy studentów otrzymał również pozytywne opinie ze strony władz uczelni.
– Spotkanie z władzami i mieszkańcami Włodawy było dla naszych studentów bardzo ważnym i owocnym doświadczaniem. Dzięki niemu mogli poznać opinię najbardziej zainteresowanych osób na temat przygotowanych przez siebie projektów. Jestem przekonany, że w przyszłości doświadczenie to będzie procentować – mówi dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski, dziekan do spraw studenckich Politechniki Lubelskiej.
Otwarcie wystawy odbyło się 24 czerwca. Studentom towarzyszyli przedstawiciele władz uczelni: dziekan do spraw studenckich dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski, kierownik Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego dr inż. arch. Natalia Przesmycka oraz prowadzący zajęcia projektowe z przedmiotu „Planowanie przestrzenne i regionalne”: mgr inż. arch. Joanna Mużykowska i mgr inż. arch. Sebastian Łuczkiewicz.

źródło: Nowy Tydzień (ak)

 

About TV Włodawa

27 odwiedzających teraz
5 gości, 22 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 40 o godz. 12:06 am UTC
Ten miesiąc: 92 o godz. 07-05-2019 09:47 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC