Home / Na Sygnale / Włodawa: Włamywacze zatrzymani w pościgu.
policja 14

Włodawa: Włamywacze zatrzymani w pościgu.

Policjanci zatrzymali sprawców włamań dokonanych na terenie dwóch powiatów. Czterech mieszkańców powiatu chełmskiego w wieku 16-35 lat w okresie od lipca do grudnia b.r. włamało się do sześciu sklepów spożywczych na terenie powiatu włodawskiego i chełmskiego. Mężczyźni z placówek handlowych kradli pieniądze, alkohol, papierosy i artykuły spożywcze. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
Wczoraj około godz. 1:30 włodawscy policjanci patrolując teren m. Orchówek zauważyli samochód osobowy, którego kierowca na widok radiowozu zaczął oddalać się z dużą prędkością w kierunku m. Okuninka. Policjanci ruszyli za uciekinierem, który po brawurowej ucieczce zjechał do przydrożnego rowu. Stróże prawa zatrzymali 35-letniego pasażera auta, natomiast kierowca zbiegł do pobliskiego lasu. Policjanci szybko ustalili dane personalne zbiegłego kierowcy. Okazał się nim 34-latek. Obaj mężczyźni to mieszkańcy gm. Sawin.
 
Dyżurny włodawskiej komendy zawiadomił policjantów Wydziału Kryminalnego i do akcji poszukiwawczej za zbiegłym kierowcą volkswagena włączył funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej z Włodawy i ze Zbereża, którzy w poszukiwaniach wykorzystali sprzęt termowizyjny oraz psa służbowego.
 
Po kilkugodzinnej penetracji terenu, około godziny 4:10, włodawscy kryminalni zatrzymali w m. Okuninka samochód osobowy m-ki Mazda. Pasażerem pojazdu okazał się poszukiwany 34-letni kierowca volkswagena.
               W pojeździe, który po pościgu wpadł do rowu policjanci ujawnili m.in. trzy łomy, kominiarki, rękawice, krótkofalówkę posiadającą kanały nasłuchowe Policji i Straży Granicznej oraz czujkę alarmu zerwaną ze sklepu w m. Orchówek, do którego sprawcy usiłowali włamać się tej nocy.
W trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że sprawcy nie działali sami. Jak się okazało do składu włamywaczy należeli również dwaj 16 i 18-letni mieszkańcy gm. Rejowiec Fabryczny. Policjanci ustalili, że w okresie czasu od lipca do grudnia br. grupa przestępcza włamała się czterokrotnie do sklepów spożywczych znajdujących się na terenie pow. włodawskiego i chełmskiego oraz usiłowała włamać się do dwóch kolejnych placówek handlowych.
W miejscu zamieszkania jednego ze sprawców stróże prawa odnaleźli m.in. alkohol i wyroby wędliniarskie pochodzące z przestępstwa kradzieży z włamaniem.
Cała czwórka przyznała się do winy. O losie 16-latka zadecyduje Sąd dla nieletnich. Zgodnie z kodeksem karnym zakradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
DE kwp

About TV Włodawa

13 odwiedzających teraz
1 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC