Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Włodawa: Uwięzieni na Wspólnej
470887_bloto

Włodawa: Uwięzieni na Wspólnej

- Tu nawet spokojnie umrzeć nie można, bo na pobliski cmentarz nic nie dowiezie przez tę bagnistą drogę – mówi rozżalona pani Ela, mieszkanka ulicy Wspólnej we Włodawie. Kilka dni temu na biurko włodarza miasta trafiła kolejna petycja podpisana w tej sprawie. Burmistrz Wiesław Muszyński od ręki wydał polecenie, by w miarę możliwości MPGK uczynił tę drogę przynajmniej przejezdną, bo teraz jest jedno bagno. – O trwałym remoncie trzeba pomyśleć, szukając na nią pieniędzy – mówi burmistrz.

Ulicy Wspólna leży na granicy miasta i gminy Włodawa. Od ubiegłego roku w całości jest własnością miasta. Tą ulica, która wiedzie m.in. na włodawski cmentarz, nie da się przejechać, ani latem (kurz), ani jesienią i wiosną (dziury i kałuże), ani zimą (metrowe zaspy). Ludzie mają tego dość i od co najmniej pięciu lat walczą o remont tej „koleiny” – jak ją nazywają. Przed trzema laty wystosowali pismo do burmistrza, w którym pisali m.in.: Mając na względzie to, że do obowiązków zarządcy drogi należy m.in. utrzymanie nawierzchni drogi, chodników, drogowych obiektów inżynierskich (…) koniecznym jest przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych. Przedmiotowa droga ulega, zwłaszcza po deszczu i podczas wiosennych roztopów, całkowitej degradacji poprzez niedostosowanie jej konstrukcji do rzeczywistego ruchu samochodowego – głównie pojazdów ciężarowych, dostawczych, które niejako „na skróty” wybierają dojazd do miasta Włodawa. Wspomniana droga nie jest wówczas przejezdna dla samochodów osobowych. Ogromna ilość błota oraz grząskie i niestabilne podłoże nie pozwalają na korzystanie z drogi i zmuszają do przejazdu poboczem pod ogrodzeniem cmentarza. Przejazd drogą jest nie lada wyzwaniem, z którym nie każdy mieszkaniec, a także nie każdy samochód, sobie poradzi. Z chwilą wiosennych roztopów i jesiennych ulew, droga staje się obszarem błotnisto-bagiennym. My – mieszkańcy okolicznych domów jednorodzinnych – znajdujemy się wówczas w absurdalnym położeniu, a mianowicie w sytuacji niemożności dojechania do własnych posesji, bo uniemożliwiają nam to wielkie doły, kamienie, piach i niezmierzona ilość błota. Pytamy: co stanie się w przypadku potrzeby wezwania karetki pogotowia, tudzież wozu strażackiego, policji oraz innych pojazdów uprzywilejowanych na tereny naszych posesji? Apelujemy o natychmiastową reakcję i działania, które umożliwią komunikację drogą doprowadzającą do naszych posesji. Mamy nadzieję, że nasz wniosek o pomoc potraktują Państwo nadzwyczaj poważnie i priorytetowo.

czytaj więcej na http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=25837:uwi%C4%99zieni-na-wsp%C3%B3lnej&Itemid=44

źródło:  NOWY TYDZIEŃ 

About TV Włodawa

29 odwiedzających teraz
3 gości, 26 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 39 o godz. 01:06 pm UTC
Ten miesiąc: 100 o godz. 02-02-2020 02:25 pm UTC
Ten rok: 125 o godz. 01-11-2020 04:22 am UTC