Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Włodawa: Stop cyberprzemocy
68-75334

Włodawa: Stop cyberprzemocy

Młodzież z powiatu włodawskiego uczestniczyła w spotkaniach profilaktycznych dotyczących cyberprzemocy. Nastolatkowie poznali jakie zagrożenia mogą ich spotkać oraz jak postępować w przypadku zetknięcia z przemocą w wirtualnym świecie. Duże wrażenie na młodzieży zrobił film profilaktyczny „W sieci.TV” opowiadający o przykrych doswiadczeniach nastolatków korzystających z Internetu.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaplonosach oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie uczestniczyli w pogadankach z policjantką dotyczących cyberprzemocy. Spotkania te  miały na celu uświadomienie młodzieży szkolnej  zagrożeń płynących z użytkowania Internetu i telefonii komórkowej, a jednocześnie uczenie zasad odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z tych technologii.

Nastolatkowie zostali zapoznani z formami cyberprzemocy, a także  procedurą postępowania w przypadku dotknięcia tym zjawiskiem. Powiedziano im również o odpowiedzialności karnej nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych. Duże wrażenie na młodzieży odniósł film profilaktyczny „W sieci.TV” opowiadający o przykrych doswiadczeniach nastolatków korzystających z Internetu.

Dzięki spotkaniom uczniowie zdali sobie sprawę jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej. Bowiem  konsekwencje działań w sieci mogą okazać się  naprawdę poważne zarówno dla ofiary jak i sprawcy cyberprzemocy. Przykładowo za popełnienie przestępstwa stalkingu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

E.T.

About TV Włodawa

23 odwiedzających teraz
7 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 39 o godz. 08:58 am UTC
Ten miesiąc: 92 o godz. 07-05-2019 09:47 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC