Home / Aktualności / WŁODAWA: ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZINĄ
policja3

WŁODAWA: ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZINĄ

W tym tygodniu wobec 2 mieszkańców Włodawy zostały zastosowane środki zapobiegawcze za znęcanie się nad swoją rodziną. Jeden z nich, 32-latek decyzją Sądu Rejonowego we Włodawie najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu. Z kolei 31-latek został objęty dozorem Policji oraz zakazem zbliżania się do swojej rodziny. Za przestępstwo znęcania się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 32-latek z Włodawy został zatrzymany przez włodawskich policjantów po tym jak będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę domową i stosował przemoc fizyczną wobec swojej partnerki oraz małoletniego syna. Nastepnego dnia włodawscy policjanci przedstawili mu zarzut znęcania się nad rodziną oraz wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Sąd Rejonowy we Włodawie przychylił się do wniosku włodawskiej policji i prokuratury i zadecydował,  że podejrzany  32-latek najbliższe 3 m-ce spędzi w areszcie.

Za przestępstwo znęcania się odpowie również inny mieszkaniec Włodawy. Ten z kolei, podejrzany jest o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swoich rodziców oraz małoletniego brata, z którymi mieszkał. 31-latek pod koniec poprzedniego tygodnia usłyszał zarzut znęcania się, a we wtorek prokurator zadecydował o zastosowaniu srodków zapobiegawczych wobec mężczyzny. Został on między innymi objęty dozorem Policji oraz nakazem opuszczenia lokalu w którym mieszkał, a także zakazem zbliżania się do swojej rodziny na określoną odległość i bezpośredniego kontaktu z nimi.

Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za swoje postępowanie. Kodeks karny za przestępstwo znęcania się przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności, jeżeli działanie sprawcy jest połączone ze szczególnym okrucieństwem to kara więzienia może wynosić nawet 10 lat.

zródło :  E.T. KWP

About TV Włodawa

5 odwiedzających teraz
1 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC