Home / Na Sygnale / Włodawa: Skuteczne „odświeżanie miasta”
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Włodawa: Skuteczne „odświeżanie miasta”

Antynikotynowa koalicja we Włodawie podsumowała rok realizacji projektu pod hasłem „Odświeżamy nasze miasta”. Kampanię, której celem jest zwrócenie uwagi na zgubne skutki palenia papierosów i egzekwowanie przepisów ustawy o zakazie palenia w miejscach publicznych, finansuje Światowa Fundacja Płuc, a jej koordynatorem w Polsce jest Główny Inspektor Sanitarny.

Od grudnia 2011 roku do końca września tego roku strażnicy miejscy, głównie dzięki systemowi monitoringu, stwierdzili ponad 100 naruszeń zakazu palenia. Najczęściej do takich sytuacji dochodziło w rejonie miejscowego PKS-u i przystanków komunikacji miejskiej. W prawie 80 przypadkach skończyły się one upomnieniem, a w ponad 30 musieli nałożyć mandaty na łączną kwotę 2 tysięcy złotych. Ponadto inspektorzy sanepidu i policjanci do końca sierpnia skontrolowali prawie 670 lokali gastronomicznych, firm i innych obiektów publicznych, w których nie zanotowano rażących uchybień, jakich mogliby się dopuścić zarówno ich właściciele jak i pracownicy lub klienci.

Podczas spotkania podsumowującego miniony rok działań profilaktycznych, uczestnicy koalicji ustalili też plan współpracy na kolejne miesiące. Realizacja projektu „Odświeżamy nasze miasta” potrwa do końca września przyszłego roku.

Przedstawiciele włodawskiej koalicji antynikotynowej deklarują, że oprócz przedsięwzięć zapisanych w projekcie, będą prowadzić także wiele innych działań profilaktycznych, które będą służyć ochronie zdrowia mieszkańców przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego.

(fot.PSSE) źródło IAS

About TV Włodawa

One comment

  1. SUPER TO WSPANIALE CUDOWNIE PIEKNIE I ZNAKOMICIE GRATULACJE DLA ODWAZNYCH STRAZAKOW KTORZY Z TRUDEM I UPOREM CHRONIA MOJE PLUCA PRZED DYMEM NIKOTYNOWYM! TO KARYGODNE PALIC LEGALNIE KUPYWANE PAPIEROSY! A KTÓŻ TO WIDZIAŁ! MANDATY W WYSOKOSCI PONAD 2000 ZŁ ZA TAK HANIEBNY I SZKODLIWY CZYN JAK NAJBARDZIEJ ZASŁUŻONE! NA PRAWDE PANOWIE, ZASLUGUJECIE NA SWOJE PENSJE, JESTESCIE ASAMI!

    NADMIEŃMY ŻE TAKIE ZADANIE TO NIE ZADANIE DLA BYLE KOGO! TYLKO WY TAK DZIELNIE SPISUJECIE KOBIETY WRACAJACE PKSEM NA WIES PO 8 GODZINNEJ PRACY I MAŁOLATOW PALACYCH FAJKI NA „DWORCU” :) POZDRAWIAM WLODAWSKA STRAZ MIEJSKĄ SERDECZNIE!

    TAK TRZYMAĆ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

14 odwiedzających teraz
0 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC