Home / Na Sygnale / Włodawa: Rozstrzygnięty powiatowy finał konkursu BRD
68-65561

Włodawa: Rozstrzygnięty powiatowy finał konkursu BRD

Na terenie SP nr 3 we Włodawie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. Nad prawidłowością ich przebiegu czuwali włodawscy policjanci.

W Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turniejowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu włodawskiego. Do udziału w konkursie zgłosiły się cztery drużyny ze szkół podstawowych oraz cztery drużyny z gimnazjów. Każdy z uczestników rozwiązywał test wiedzy o ruchu drogowym, po czym rywalizacja przeniosła się do miasteczka ruchu drogowego, a następnie na tor przeszkód na hali sportowej. Ponadto młodzież musiała się wykazać wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zarówno uliczki miasteczka rowerowego jak i tor przeszkód należało pokonać na rowerze.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. To już kolejne edycje tych zmagań, które za każdym razem dostarczają wiele pozytywnych emocji. Nad prawidłowością ich przebiegu czuwali włodawscy policjanci.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie, a w kategorii szkół gimnazjalnych Gimnazjum nr 1 we Włodawie. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy. Zwycięzcy zarówno w konkurencjach drużynowych jak i indywidualnych otrzymali dyplomy, puchary oraz cenne nagrody, które wręczyli Zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie podinsp. Roman Juszczyński, Burmistrz Włodawy Pan Jerzy Wrzesień, Dyrektor SP nr 3 Pan Janusz Korneluk, przedstawiciel  Starostwa Powiatowego we Włodawie Pan Leszek Popik i  Sekretarz Gminy Włodawa Pan Andrzej Kratiuk. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Starostę Włodawskiego, Wójta Gminy Włodawa, Dyrektora WORD w Chełmie i Burmistrza Włodawy.

Konkurs ten ma charakter etapowy. Dzisiejsi laureaci reprezentować będą nasz powiat w Finale wojewódzkim, który dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się w Łęcznej, natomiast dla szkół gimnazjalnych w Suchowoli pow. Zamojski.

Przy organizacji dzisiejszego konkursu udział wzięli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej we Włodawie. Serdecznie dziękujemy za ofiarowaną pomoc.

zródło Policja.Gov.pl

About TV Włodawa

20 odwiedzających teraz
3 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 12:33 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC