Home / Aktualności / Włodawa: przybędzie kamer monitoringu
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Włodawa: przybędzie kamer monitoringu

Miejski monitoring niebawem wzbogaci się o kolejne cztery kamery z rejestratorami. W ich zasięgu znajdzie się m.in. park miejski oraz stadion sportowy i jego okolice.

Komendant Straży Miejskiej we Włodawie, Sławomir Borkowski, nic ukrywa zadowolenia z powodu zwiększonej liczby kamer na terenie miasta. Jego zdaniem, takich urządzeń przydałoby się znacznie więcej, m.in. przy wszystkich drogach wyjazdowych z miasta. – Monitoring działa w naszym mieście od prawic czterech lat. Dzięki temu na ulicach jest bezpieczniej. Już sama świadomość, że są, działa na ludzi prewencyjnie. Na przykład na tzw. deptaku w pewnym okresie mieliśmy całe serie niebezpiecznych zdarzeń. Po zamontowaniu kamer zgłoszeń prawie nie ma – stwierdził dla Informacyjnej Agencji Samorządowej Borkowski.

Nagrania wykorzystywane są nie tylko przez strażników miejskich, ale również przez policję, prokuraturę, a nawet sąd.
Na razie strażnicy miejscy mają do dyspozycji sześć kamer. Jedna znajduje się w okolicach skrzyżowania alei Piłsudskiego z ulicą Rynek i Czerwonego Krzyża. Druga zlokalizowana jest w obrębie ulic: Czerwonego Krzyża, Sanguszki i Partyzantów. Trzecia monitoruje rejon Piłsudskiego, Szkolnej i Reymonta oraz okolice szkół i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z czwartej kamery strażnicy miejscy obserwują teren placu Przedszkola Miejskiego nr 1. Piąte urządzenie obejmuje zasięgiem skrzyżowanie ulic Hanki Sawickiej, Nadstawnej i Rynek. Szósta kamera monitoruje rejon ulicy Chełmskiej i dworca autobusowego.

Jedna z nowych kamer ma być obrotowa. Będzie monitorowała stadion sportowy i jego okolice, aby funkcjonariusze na bieżąco mogli obserwować, co dzieje się podczas rozgrywanych meczów piłkarskich. Pozostałe kamery będą „pilnowały” przystani kajakowej w okolicach „Starej kaflami” i parku miejskiego.

Źródło: SUPER TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

28 odwiedzających teraz
2 gości, 26 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC