Home / Na Sygnale / Włodawa: Policjanci w Okunince

Włodawa: Policjanci w Okunince

policjaOd 28 czerwca tego roku funkcjonuje nad Jeziorem Białym zespół do zadań związanych z ochroną bezpieczeństwa i porządku publicznego na wodach i miejscach wypoczynku. Służbę na tym terenie pełni 23 funkcjonariuszy wspieranych doraźnie przez innych policjantów z KPP we Włodawie.
 
 
Celem Zespołu jest zapewnienie porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych w Okunince, jak również nad Jeziorem Glinki i Święte.Służbę na tym terenie pełni 23 funkcjonariuszy wspieranych doraźnie przez innych policjantów z KPP we Włodawie.
Działania i taktyka pełnienia służby przez policjantów polega, w głównej mierze na patrolowaniu plaż, deptaków, rejonów lokali gastronomicznych, dróg dojazdowych do jeziora i pomostów a także terenów przyległych do prywatnych posesji. Ze zdecydowaną reakcją policjantów spotkają się sprawcy wykroczeń uciążliwych społecznie: czynów chuligańskich, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, używania słów nieprzyzwoitych, niszczenia mienia, uszkodzenia urządzeń użyteczności publicznej itp.
Poważną grupę zadań realizować będzie od lipca załoga łodzi motorowej. Policjanci przede wszystkim będą kontrolować akwen jeziora, niestrzeżone kąpieliska, plaże oraz obiekty pływające na wodzie, tutaj także sprawcy wykroczeń muszą się liczyć z represją.
Dużą rolę, jak w poprzednim roku, będą pełnić policjanci ruchu drogowego w tym na motocyklach. Nie będzie pobłażania sprawcom wykroczeń bezpośrednio wpływającym na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
W dalszym ciągu policjanci będą wykonywać zadania zgodnie z planem „Bezpieczne wakacje 2013″, w ramach którego mundurowi nadzorują ośrodki wypoczynkowe, plaże, kąpieliska, pola namiotowe i campingowe, placówki handlowe i gastronomiczne. Z właścicielami, kierownikami i osobami odpowiedzialnymi za te obiekty, stróże prawa przeprowadzają rozmowy z ukierunkowaniem na zapobieganie działaniom niezgodnym z przepisami prawa oraz rozdają broszury informujące wczasowiczów jak zachowywać się aby wypoczynek był bezpieczny.
Policjanci apelują o większą troskę o własne mienie i zachowanie zdrowego rozsądku podczas wypoczynku nad wodą. Znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zdrowy rozsądek – wystarczą, by bezpiecznie spędzić wolny czas i powrócić z wakacji do domu.
Uwaga wczasowiczu !W przypadku potrzeby interwencji Policji należy bezpośrednio skontaktować się z Oficerem Dyżurnym KPP we Włodawie dzwoniąc na nr tel. 82 57 – 27 – 209 lub z Kierownikiem działającego w Okunince Zespołu pod nr tel. 82 57 – 27 – 257, który również przyjmuje interesantów w godzinach urzędowania w KPP we Włodawie w pok. nr 10 b. Zawsze możesz liczyć na pomoc służb ratunkowych dzwoniąc na nr 112 lub 997 – Policja, 998 – Straż Pożarna, 999 – Pogotowie Ratunkowe.

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
0 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:24 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC