Home / Aktualności / Włodawa: Nowe przejście graniczne z Ukrainą?
przejscie zbereze

Włodawa: Nowe przejście graniczne z Ukrainą?

Szykuje się powstanie nowego przejścia granicznego w powiecie włodawskim. Wiesław Holaczuk, starosta włodawski, przywiózł z Warszawy optymistyczne wieści. 
Starosta rozmawiał z Piotrem Stachańczykiem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, na temat utworzenia tego przejścia w Zbereżu z miejscowością Adamczuki na Ukrainie. Najpierw turystycznego, a potem – stałego. Problem tkwi w infrastrukturze po stronie ukraińskiej. Ukraińcy mają spore problemy finansowe i nie wywiązują ze swoich zobowiązań. 

Tymczasowym rozwiązaniem jest więc otworzenie w Zbereżu przejścia pieszego, które obsługiwałoby ruch turystyczny. Tę koncepcję popiera Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie. Pogranicznicy proponują, aby w Zbereżu uruchomić przejście promowe, pieszo-rowerowe, działające od maja do września. Minister jest za, określając pomysł jako bardzo dobry. – Pozwoli to przygotować grunt pod budowę stałego przejścia w tym miejscu – mówi Stachańczyk. Obiecał również rozmowy w tej sprawie z komendantem głównym Straży Granicznej.

– Przekazałem wyraźny sygnał, że przejście graniczne jest bardzo potrzebne mieszkańcom powiatu. Myślę, że spotkałem się ze zrozumieniem i przychylnością. Jestem przekonany, że nasz lobbing skłoni decydentów do przyspieszenia prac i znalezienia odpowiednich kwot w budżetach rządowych, zwłaszcza po stronie ukraińskiej – mówi starosta Holaczuk.

źródło Dziennik Wschodni

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

11 odwiedzających teraz
0 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 26 o godz. 01:16 am UTC
Ten miesiąc: 26 o godz. 10-05-2023 01:16 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC