Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Włodawa Nieprzychylna Biznesowi
9bb196f42aeb0189facec13f7126b50d

Włodawa Nieprzychylna Biznesowi

Włodawa jest na przedostatnim miejscu wśród 43 miast i miasteczek Lubelszczyzny pod względem atrakcyjności i przychylności dla biznesu – wynika z raportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – Ostatnie lata z punktu widzenia przedsiębiorców to jedno wielkie pasmo nicnierobienia – komentuje wyniki raportu obecny burmistrz Wiesław Muszyński.

„Analiza struktury funkcjonalno-przestrzennej oraz jej wpływ na rozwój przedsiębiorczości w miastach województwa lubelskiego” przygotowana w sierpniu przez urząd marszałkowski obnaża słabe strony naszego regionu. Pokazuje również wiele czynników, które wpłynęły na zaniechania i niemożność prawidłowego rozwoju Lubelszczyzny. Analiza zawiera także ranking 43 miast oparty na ocenie rozwoju przedsiębiorczości. Dogłębna analiza dokonana przez ekspertów brała pod uwagę nie tyle wielkość danego ośrodka, co jego potencjał oraz to, co do tej pory zrobiono, żeby ewentualnego inwestora przyciągnąć. Badania objęły lata 2008-2015. Poddano analizie kilka zagadnień: sektor przemysłu i usług, planowanie przestrzenne, tereny przeznaczone pod działalność gospodarczą, tereny wymagające rewitalizacji, opinie przedsiębiorców o atrakcyjności. Miasto Włodawa wypada fatalnie. Wśród dziewięciu szczegółowych kryteriów w większości temu miastu przyznano 0 punktów (na 10 możliwych). Jedynym atutem Włodawy – według ekspertów – jest rozwój odnawialnych źródeł energii, zaś za główną barierę uważają brak terenów inwestycyjnych. W rankingu Włodawa jest tylko przed Modliborzycami, a za takimi „metropoliami”, jak: Annopol, Frampol, Tyszowce czy Łaszczów. Dla Włodawy niedościgłym wzorem może być Parczew (11. miejsce), Ryki (7. miejsce) czy Lubartów (4. miejsce). Liderem ringu jest Lublin.
Obecny burmistrz Wiesław Muszyński widzi szanse rozwoju przedsiębiorczości m.in. w stworzeniu specjalnej strefy ekonomicznej. – Staram się o to, aby nasze miasto miało taką strefę – mówi burmistrz. – Już samo jej przyznanie nam i utworzenie świadczyć będzie o atrakcyjności Włodawy. Szkoda, że, gdy inne miasta takie strefy budowały, to we Włodawie nie było woli mojego poprzednika. Straciliśmy przez to wiele lat – ocenia burmistrz.

Źródło – Nowy Tydzień

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
0 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:40 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 04-16-2021 10:28 pm UTC
Ten rok: 55 o godz. 04-16-2021 10:28 pm UTC