Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Nowy rekord WOŚP 2015 (OGLĄDAJ)
IMG_9699

Nowy rekord WOŚP 2015 (OGLĄDAJ)

Jest nowy rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włodawie. Wszystkie pieniądze jeszcze nie zostały policzone, ale już wiadomo, że dotychczasowy rekord został pobity, a konto orkiestry wzbogaci się o ponad 14 tysięcy złotych.

- Na pewno mamy 14 tysięcy 6 złotych i 37 groszy. To wynik lepszy od ubiegłorocznego o około 3 tysięcy, ale kilka osób, które nie mogły zagrać w orkiestrze w niedzielę zapowiedziało, że zrobi to dzisiaj. Ostateczną kwotę będziemy mogli podać prawdopodobnie we wtorek 13 stycznia – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej szef włodawskiego sztabu WOŚP Piotr Misiura. Jego zdaniem bardzo skuteczni w zbieraniu pieniędzy byli w tym roku wolontariusze, a dodatkowo wyjątkowo udana była orkiestrowa licytacja.- Aż 1360 złotych zebrał do puszki Przemysław Dzyr, dobrze wypadli również uczniowie Zespołu Szkół w Wyrykach, wspomagani przez dyrekcję i radnego Bernarda Błaszczuka oraz pozostali wolontariusze, którzy kwestowali w mieście i powiecie włodawskim – dodaje Piotr Misiura.

Najbardziej pożądane przez licytujących było złote serduszko, które ufundował właściciel Pracowni Złotniczej „Błażej” Artur Błażejczyk. Ostatecznie za 1050 złotych wylicytował je burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, który zapowiedział, że pocieszy się nim przez najbliższy rok, a potem przekaże je na kolejny finał WOŚP.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również rower miejski w stylu retro. Stylizowany na holenderską damkę jednoślad, przekazany przez Przemysława Dzyra ze sklepu „rowerami.pl”, miał cenę wywoławczą 1 złoty, a nowy właściciel kupił go za 650 złotych.
Mieszkańcy Włodawy chętnie korzystali też z przejażdżek po mieście ekskluzywną limuzyną, płacąc za jeden przejazd nawet po 160 złotych.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we Włodawie zagrała pod chmurką, a w programie koncertu, oprócz występów artystycznych, znalazły się także pokazy ratownictwa medycznego medyków z miejscowej stacji ratownictwa i mistrzyń kickboxingu z sekcji „Skorpion” Sławomira Protasa.

Na plenerowej scenie na placu targowym przy ul. Sanguszki wystąpili: Marcin Jankowski, Alicja Karpiuk, wychowankowie i opiekunowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie i raper „Kasza”.

Uczestnicy koncertu mogli oglądać popisy artystów i połączone z nimi licytacje nie tylko tuż przy scenie, ale również na ogromnym telebimie, który za kilka dni będzie używany na zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle i Zakopanem, a który udostępnił Sebastian Sawicki.

Przedstawiciele sztabu dziękują wszystkim wolontariuszom, ofiarodawcom oraz innym osobom, firmom i instytucjom, które wsparły tegoroczną orkiestrę. Jej organizatorem był burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, a w komitecie honorowym znaleźli się Waldemar Kazuro, Bogusław Smolik, Piotr Szelachowski, Tomasz Korzeniewski i Zbigniew Teodorowicz. „Wielkie granie” wsparli: „Bramstal” Roberta Maika, Sklep „rowerami.pl” Moniki i Przemysława Dzyrów, „Shark Village” Sebastiana Sawickiego, WZURIB Tadeusza Łągwy, „Eko-Różanka” Andrzeja Kaliszuka, Stacja Paliw „Lotos” we Włodawie, piekarnie i sklepy „Slawex” Janusza Sławińskiego, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Krzysztofa Łojewskiego, MOSiR Włodawa, TV Włodawa, „Spływy Kajakowe” Waldemara Kazuro, Mini Drukarnia Edwarda Stefańskiego, „Wynajem Limuzyn” Rajmunda Kacprzaka, Pralnia „Banieczka”, Włodawska Grupa Rowerowa, Klub Motocyklowy „Reiders” Włodawa, „Energetyk” Włodawa, Pracownia Złotnicza „Błażej” Artura Błażejczyka, „Kairo” Katarzyny Kunz, zespół muzyczny „Tranz”, Centrum Wolontariatu we Włodawie, Wiesław Tymosiewicz, Dariusz Tomczak, Tadeusz Sidoruk, Tomasz Michalec, Sylwester Protas, a także strażnicy miejscy, policjanci, strażacy i funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie. 

 

About TV Włodawa

21 odwiedzających teraz
3 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 30 o godz. 01:29 am UTC
Ten miesiąc: 229 o godz. 06-21-2018 05:32 pm UTC
Ten rok: 229 o godz. 05-16-2018 10:27 am UTC