Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Włodawa: Kradli butle z gazem
gaz

Włodawa: Kradli butle z gazem

W ostatnim czasie na terenie powiatu włodawskiego policjanci odnotowali kilka zgłoszeń kradzieży butli z gazem. Piątkowej nocy policjanci włodawskiej patrolów ki zatrzymali 2 sprawców kradzieży butli z gazem. Mężczyźni wracali właśnie z kolejnej nocnej eskapady kiedy zostali zatrzymani do kontroli drogowej. Podczas sprawdzania pojazdu funkcjonariusze ujawnili 4 skradzione butle. Mężczyżni zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty. We wtorek zarzuty usłyszał również ich kolega, który razem z nimi jeździł na włamania. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek ok. godz. 3:00 włodawscy patrolowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki ROVER, którym poruszało się 3 mieszkańców Włodawy. Podczas sprawdzania wnętrza pojazdu policjanci zauważyli na tylnej kanapie butlę gazową. Okazało się, że w bagażniku znajdowały się kolejne trzy butle. Kierowca – 24-letni mieszkaniec Włodawy i jego 28- letni kolega nie potrafili wyjaśnić w jaki sposób 4 butle gazu znalazły się w samochodzie. Mówili, że znaleźli je w rowie. Policjanci nie dali wiary tym wyjaśnieniom. W toku czynności okazało się, że tej nocy butle z gazem zostały skradzione w jednej z miejscowości powiatu włodawskiego.

Wartość strat oszacowano na kwotę ok. 430 zł. Mężczyźni zostali zatrzymani, jak się okazało nie były to jedyne czyny kótre mieli na swoim koncie. 24-latek usłyszał 6 zarzutów kradzieży z włamaniem butli gazowych – straty które spowodował to przeszło 2500 zł, jego kolega usłyszał ” tylko ” 3 zarzuty. We wtorek zarzuty usłyszał jeszcze jeden ich znajomy – 30 – latek z gm. Hanna.

Wszyscy mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i zostali zwolnieni. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

E.T/B.Sz

About TV Włodawa

31 odwiedzających teraz
2 gości, 29 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 33 o godz. 09:20 am UTC
Ten miesiąc: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC