Home / Aktualności / Włodawa: Konkurs przyrodniczy dłużej
modrzak

Włodawa: Konkurs przyrodniczy dłużej

Uczniowie ze szkół podstawowych we Włodawie i powiecie włodawskim mają więcej czasu na zgłoszenie swojego udziału w konkursie pod hasłem „Przyroda Włodawy i okolic. Co jej zagraża?”.

Pierwotnie międzyszkolny finał tego konkursu miał się odbyć w piątek 14 grudnia, ale został przeniesiony na styczeń. – W ten sposób odpowiadamy na postulaty nauczycieli, którzy zwrócili uwagę, że w tym tygodniu odbył się sprawdzian szóstoklasistów, a ponadto ich podopieczni przygotowują się do kolejnego etapu przyrodniczego konkursu kuratoryjnego – tłumaczy Beata Wysokińska z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, które organizuje konkurs.

Nowy termin przesyłania zgłoszeń został ustalony na 15 stycznia, tak by w drugiej połowie tego miesiąca rozstrzygnąć rywalizację.

Wezmą w niej udział uczniowie czwartych, piątych i szóstych klas szkół podstawowych, którzy będą uczestniczyć w warsztatach, prowadzonych przez gimnazjalistów i rozwiązywać testy. Zadania w nich zawarte będą dotyczyć m.in.: flory i fauny, osobliwości przyrodniczych okolic Włodawy, środowiska geograficznego i turystyki, a także zagrożeń dla lokalnego środowiska oraz ochrony przyrody.

Tytuł laureata uzyskają tylko ci uczestnicy, którzy zdobędą co najmniej 80 procent punktów.

(fot.arch.UM we Włodawie)

źródło ias

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

12 odwiedzających teraz
0 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:24 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC