Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Włodawa: Groza nie czytać!
ksiazki

Włodawa: Groza nie czytać!

Ponad 400 bibliotek publicznych i szkolnych zapowiedziało już udział w „Nocy bibliotek”, która odbędzie się w najbliższą sobotę 30 maja. Wieczorno-nocna imprezę promującą czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać organizuje m.in. Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.

- To dla nas okazja do atrakcyjnego, niekonwencjonalnego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz pozyskania nowych czytelników. Drzwi naszej biblioteki otworzymy o 18.00 i przez kolejnych kilka godzin mieszkańcy Włodawy będą mogli wziąć udział we wspólnym puszczaniu baniek mydlanych, wesołych pląsach i rodzinnym rozwiązywaniu łamigłówek – zachęcają inicjatorzy akcji.

O 20.00 włodawscy bibliotekarze zaproszą dzieci, rodziców, dziadków, ciocie, wujków i sąsiadów na wspólny piknik z Bibliotecznym Ogródku Literackim przy seansie filmowym. Jednocześnie apelują do uczestników o zabranie ze sobą koców, koszy pełnych smakołyków, latarek i ulubionych książek, by przy ich pomocy nawiązać do hasła obchodów, które brzmi „Groza Nie Czytać!”.

„Nocy…” będzie towarzyszyć akcja „Przynieś książkę do biblioteki”. – Jeśli w waszych zbiorach znajdują się pozycje już przeczytane, książki z których wyrosły wasze dzieci lub nietrafione upominki możecie oddać je nam, u nas na pewno znajdą nowych przyjaciół – zapewniają pomysłodawcy akcji. Według ich planów pierwsza ogólnopolska „Noc Bibliotek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie potrwa co najmniej do 22.00. 


(fot. nocbibliotek.org)

zródło : Biblioteka

 

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
1 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 30 o godz. 03:38 pm UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 09-17-2020 04:11 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC