Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / WŁODAWA: ĆWICZENIA EWAKUACYJNE W POWIECIE WŁODAWSKIM
poświęć kilometr 028

WŁODAWA: ĆWICZENIA EWAKUACYJNE W POWIECIE WŁODAWSKIM

W tym tygodniu włodawska Policja przyłączyła się do dwóch próbnych akcji ewakuacyjnych organizowanych na terenie powiatu włodawskiego. Obie akcji przeprowadzane były w przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego. Pierwsza z nich odbyła się na terenie Zespołu Szkół w Urszulinie, zaś kolejna Zakładu Karnego we Włodawie. W działaniach uczestniczyły służby: Straży Pożarnej oraz Zakładu Karnego.

Pierwsza próbna akcja ewakuacyjna została zorganizowana we wtorek na terenie Zespołu Szkół w Urszulinie. W działaniach wzięły udział: Policja, OSP Urszulin, Straż Pożarna Włodawa oraz Urząd Gminy Urszulin. Ze szkoły ewakuowanych było ok. 400 osób.  Podczas trwania akcji  policjanci zabezpieczali drogi ewakuacyjne  dojazdowe i wyjazdowe  ze szkoły oraz kierowali ruchem.

 Kolejna ewakuacja była zorganizowana w czwartek w Zakładzie Karnym we Włodawie. W działaniach wzięły udział: Zakład Karny we Włodawie, Komenda Powiatowa Policji we Włodawie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Zadaniem policjantów było wsparcie i zabezpieczenie terenu przed jednostką, aby zapobiec ewentualnej ucieczce osadzonych.

Próbne ewakuacje są organizowane w celu przygotowania do odpowiedniego postępowania w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia. W takich wypadkach niezwykle istotne jest sprawne przeprowadzenie działań wszystkich służb, gdyż tylko wtedy możliwe jest przedostanie się osób do strefy bezpiecznej.

E.T. Zródło KWP

About TV Włodawa

26 odwiedzających teraz
6 gości, 20 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 31 o godz. 12:24 pm UTC
Ten miesiąc: 218 o godz. 08-02-2018 05:34 pm UTC
Ten rok: 276 o godz. 07-06-2018 03:36 pm UTC