Home / Aktualności / WŁODAWA: ĆWICZENIA EWAKUACYJNE W POWIECIE WŁODAWSKIM
poświęć kilometr 028

WŁODAWA: ĆWICZENIA EWAKUACYJNE W POWIECIE WŁODAWSKIM

W tym tygodniu włodawska Policja przyłączyła się do dwóch próbnych akcji ewakuacyjnych organizowanych na terenie powiatu włodawskiego. Obie akcji przeprowadzane były w przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego. Pierwsza z nich odbyła się na terenie Zespołu Szkół w Urszulinie, zaś kolejna Zakładu Karnego we Włodawie. W działaniach uczestniczyły służby: Straży Pożarnej oraz Zakładu Karnego.

Pierwsza próbna akcja ewakuacyjna została zorganizowana we wtorek na terenie Zespołu Szkół w Urszulinie. W działaniach wzięły udział: Policja, OSP Urszulin, Straż Pożarna Włodawa oraz Urząd Gminy Urszulin. Ze szkoły ewakuowanych było ok. 400 osób.  Podczas trwania akcji  policjanci zabezpieczali drogi ewakuacyjne  dojazdowe i wyjazdowe  ze szkoły oraz kierowali ruchem.

 Kolejna ewakuacja była zorganizowana w czwartek w Zakładzie Karnym we Włodawie. W działaniach wzięły udział: Zakład Karny we Włodawie, Komenda Powiatowa Policji we Włodawie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Zadaniem policjantów było wsparcie i zabezpieczenie terenu przed jednostką, aby zapobiec ewentualnej ucieczce osadzonych.

Próbne ewakuacje są organizowane w celu przygotowania do odpowiedniego postępowania w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia. W takich wypadkach niezwykle istotne jest sprawne przeprowadzenie działań wszystkich służb, gdyż tylko wtedy możliwe jest przedostanie się osób do strefy bezpiecznej.

E.T. Zródło KWP

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
2 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC