Home / Aktualności / Wizz Air przenosi wszystkie loty z Modlina do Warszawy.
wizz

Wizz Air przenosi wszystkie loty z Modlina do Warszawy.

Przewoźnik niskokosztowy zdecydował się na przeniesienie od dziś od północy do 6 stycznia swoich wszystkich lotów z lotniska w Modlinie z powrotem na lotnisko Chopina w Warszawie. Wcześniej narzekał na problemy z lądowaniem samolotów w Modlinie podczas trudnych warunków pogodowych Wizz Air nie chce ryzykować problemów w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Od kilku tygodni linia lotnicza narzekała na kłopoty z lądowaniem samolotów w Modlinie podczas trudnych warunków atmosferycznych. Modlin nie został jeszcze wyposażony w system ILS pomagający w lądowaniu samolotów we mgle.

- Mamy już sprzęt niezbędny do uruchomienia ILS. Ale czekamy na zezwolenia – tłumaczyła niedawno „Gazecie” Magdalena Bojarska z lotniska Modlin. – ILS może być zainstalowany przed końcem roku. Trzy miesiące potrwają jego testy – dodała.

Do czasu otwarcia lotniska w Modlinie w połowie lipca Wizz Air miał swoją bazę na warszawskim Lotnisku Chopina. Przeniósł się do Modlina ze względu na niższe opłaty lotniskowe. Ale Wizz Air twierdzi, że odkąd popsuła się pogoda, stracił kilka milionów złotych w związku z koniecznością przekierowań czy odwołania lotów. Jakiś czas temu Wizz Air zdecydował o przeniesieniu z powrotem do Warszawy połączenia do Budapesztu.

- Wizz Air uruchomił 21 połączeń z Modlina, aby korzystać z niższych opłat lotniskowych, ale warunki zimowych operacji lotniczych sprawiły, że jest to obecnie najdroższe lotnisko – narzekał wtedy rzecznik Wizz Air Daniel de Carvalho.

Teraz Wizz Air zdecydował o przeniesieniu czasowo do Warszawy wszystkich lotów, przynajmniej na okres świąt Bożego Narodzenia i na Nowy Rok. Wizz Air ma latać z Lotniska Chopina w Warszawie od dzisiaj od północy do 6 stycznia.

- Bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów jest dla nas priorytetem, stąd decyzja o tymczasowym przeniesieniu lotów Wizz Air na Lotnisko Chopina – tłumaczy Daniel de Carvalho. – Zmiana umożliwi tysiącom rodzin spędzenie razem świąt bez codziennego narażania ich na utrudnienia i odwołania lotów spowodowane brakiem systemu nawigacji na lotnisku w Modlinie. Przeniesienie ponad 350 lotów do głównego lotniska w Warszawie od teraz do 6 stycznia jest bezpośrednią konsekwencją braku systemu ILS w Modlinie – dodaje.

- Dla nas to nie jest żaden problem. Akurat mamy koniec roku, gdy tradycyjnie lata mniej pasażerów. Przyjmiemy samoloty Wizz Air – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

Cały tekst: http://plock.gazeta.pl/plock/1,35681,13064814,Wizz_Air_przenosi_wszystkie_loty_z_Modlina_do_Warszawy_.html#ixzz2FUGCgFpE

źródło: Gazeta pl

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

16 odwiedzających teraz
0 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC