Home / Aktualności / Wizyta sześciolatków w komendzie
Przedszkolaki5 001

Wizyta sześciolatków w komendzie

Komendę Powiatową Policji we Włodawie odwiedziły ,,sześciolatki” z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. Maluchy zapoznały się z pracą policjantów z różnych wydziałów, obejrzały policyjny sprzęt i psy służbowe. Z maluchami rozmawiano również o bezpieczeństwie w domu i na ulicy oraz o prawidłowym zgłaszaniu pomocy przez telefon.

 W miniony piątek włodawskich policjantów odwiedziły sześciolatki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. To już druga grupa dzieci, która postanowiła zwiedzić mury komendy w minionym tygodniu.  Mali goście dowiedzieli się jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Pod opieką wychowawczyń mieli okazję zobaczyć jak na co dzień pracuje oficer dyżurny. Duże zainteresowanie u maluchów wzbudziło wyposażenie stanowiska dowodzenia dyżurnego, gdzie uczyły się jak prawidłowo należy zgłaszać przez telefon o zaistniałym zdarzeniu. Przedszkolaki, po zwiedzeniu monitorowanych pomieszczeń dla osób zatrzymanych zobaczyły również jak wygląda sprzęt do daktyloskopii, z którego mogły skorzystać. Każde dziecko odbiło swoją dłoń na kartce papieru, którą na pamiątkę wizyty zabrało z sobą do domu.

           Wielką radość dzieciom sprawiło również oglądanie policyjnego radiowozu i włączanie sygnałów. Zwiedzający zobaczyli także psy służbowe przebywające w specjalnie przygotowanych dla nich wybiegach. Na zakończenie spotkania przypomniano milusińskim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na drodze oraz  o prawidłowym zgłaszaniu pomocy przez telefon.

KWP

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

11 odwiedzających teraz
2 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC