Slide background
Home / Sport / Wielki trener Poźniak wielkie sukcesy Eko Różanka Pankration Team
10680119_546673585465603_1667021736439715686_o

Wielki trener Poźniak wielkie sukcesy Eko Różanka Pankration Team

11 października po raz piąty odbył Turniej Submission Fighting Grappler Cup V pod honorowym patronatem Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego i Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego. Organizatorami zawodów byli Klub Walki Grappler i Miński Klub Sportowy MMA Team.

W sobotnich zawodach wystartowało około 140 osób z całej Polski w tym ośmioosobowa reprezentacja z Białorusi. W turnieju wzięło udział 12 zawodników prowadzonych przez trenera Marcina Poźniaka z klubów Eko Różanka Pankration Team i Fabryka Sportu Chełm . Podopieczni Poźniaka wspólnie zdobyli dziewięć medali co dało im pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Z Teamu Eko Różanki w kategorii junior do 76kg złoty medal zdobył uczeń  ZSZ Nr1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie  Karol Kuryłowicz. Z tej samej szkoły Mateusz Mazuruk zdobył srebrny medal  w kat junior do 83kg, a pierwsze miejsce zajął Paweł Łączka z LO im Tadeusza Kościuszki.  Ilona Michalak uczennica ZSCKR w Korolówce Osadzie udanie zaliczyła pierwszy start             w zawodach zdobywając brązowy medal w kategorii kobiet. Kamil Choma po bardzo ciężkich walkach             i dogrywce wywalczył brązowy medal w kat do 66kg. Marcin Poźniak w kat Open po trzech walkach zdobył brąz.  Po czterech ciężkich pojedynka Marcin Jaskot z klubu Fabryka Sportu Chełm wywalczył srebrny medal. Jaskot  przegrał nieznacznie dziesięciominutową walkę finałową na punkty z zawodnikiem z Białorusi .  Jego klubowy kolega Witali Dżus zdobył srebrny medal w kat do 91kg a w klasie Junior Damian Sobczuk z Chełma zdobył brąz.

Szczególne podziękowania dla sponsorów Firmom Eko Różanka, BELTOR oraz Jogi Bus.