Home / Aktualności / Widok sąsiada topiącego był przerażający
zaneta_bielecka_nie_uratowalam_gienka_640x0_rozmiar-niestandardowy

Widok sąsiada topiącego był przerażający

zaneta_bielecka_nie_uratowalam_gienka_640x0_rozmiar-niestandardowyZnikające pod wodą oczy pełne rozpaczy i przerażenia… Widok sąsiada topiącego się tuż obok niej będzie prześladował Żanetę Bielecką (21 l.) z Jabłecznej (woj. lubelskie) do końca życia. Bug wystąpił z brzegów i przelewając się przez drogę, porwał rowerzystę. Rzuciła się mu na ratunek. – Pan Gienek trzymał się krzaka. Patrzył na mnie błagalnie. Zabrakło sekundy, żebym chwyciła go za rękę – wspomina, ocierając łzy.

Starorzecze Bugu pod Sławatyczami rozlało się szeroko, podtapiając okoliczne gospodarstwa i łąki. Zalało również drogę w Jabłecznej. Nurt przelewał się przez szosę szeroką na ponad 100 metrów ławą, dość płytką, ale wartką. Metr obok drogi teren się obniżał, tak że woda miała tam kilka metrów głębokości. Mimo to Eugeniusz H. (†59 l.) wybrał się do położonego po drugiej stronie sklepu na zakupy. Znał okolicę jak własną kieszeń, był przekonany, że nic mu się nie stanie. Było przed godz. 19, gdy wracał ze sklepu do domu. Objuczony zakupami przedzierał się przez zalaną drogę pieszo, prowadząc rower. Miał na sobie gumowy kombinezon i to go zgubiło. Woda wlała się do środka, uniemożliwiając mu ruchy.

- Potknął się na dziurze i rower wpadł mu do wody. Gdy próbował go podnieść, nurt przewrócił go i zaczął ciągnąć w kierunku rowu – opowiada Żaneta. Od razu rzuciła się na ratunek sąsiadowi. Mężczyzna kurczowo trzymał się krzaków. Nic nie mówił, tylko patrzył na nią. – Gdy chciał złapać moją wyciągniętą rękę, puścił na chwilę krzaki. Woda porwała go ze sobą – kończy wstrząśnięta kobieta. Przez sekundę widziała jeszcze jego głowę i przerażone oczy. Ciała pana Gienka do piątku nie znaleziono.

Na szczęście to jedyna ofiara powodzi na Lubelszczyźnie. – Sytuacja na rozlewiskach w gminach Hanna i Sławatycze powoli się stabilizuje. Na wodowskazie we Włodawie poziom rzeki systematycznie się obniża – mówi Kamil Smerdel, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Wiecej na stronie http://www.se.pl

Fot. źródło SE.pl

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

14 odwiedzających teraz
1 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 10:26 am UTC
Ten miesiąc: 93 o godz. 07-11-2024 04:48 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC