Home / Aktualności / Widmo powodzi na bugu
bug

Widmo powodzi na bugu

bugPoziom wody w Bugu już od dwóch miesięcy przekracza stan ostrzegawczy. Teraz wszyscy z niepokojem wyczekują, kiedy osiągnie stan alarmowy. Według fachowców nastąpi to lada dzień. (4 kwietnia) Wiesław Holaczuk – starosta włodawski był gospodarzem spotkania dotyczącego zagrożeniu powodziowego związanego z wysokim poziomem wody rzeki Bug. Zwołała je w trybie pilnym Jolanta Szołno-Koguc – wojewoda lubelski. Na spotkaniu we włodawskim starostwie byli także samorządowcy z terenów nadbużańskich i przedstawiciele straży pożarnej, policji i straży granicznej.


- Powódź jest pewna, tylko niewiadomy jest jej rozmiar – zdawało się słyszeć podczas dyskusji.

Zebrani wysłuchali informacji o bieżącej sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej w województwie lubelskim oraz prognozy jej rozwoju w najbliższych dniach. W trakcie dyskusji podkreślono istotne znaczenie przepływu informacji o rozwoju sytuacji hydrologicznej w procesie przygotowawczym do działań, szczególnie w stosunkach ze stroną ukraińską. Wojewoda poinformowała ponadto uczestników o możliwości otrzymania wsparcia finansowego, przy zachowaniu odpowiednich procedur, na cele związane z usuwaniem strat w mieniu samorządowym powstałych w czasie powodzi.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia

źródło Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
1 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 11:10 pm UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC