Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Wernisaż malarstwa Jolanty Madej
madej_c

Wernisaż malarstwa Jolanty Madej

3 czerwca 2014 r. o godzinie 17:00 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie pękała w szwach przyjmując w swych progach gości tłumnie przybyłych na wernisaż malarstwa Jolanty Madej.

Wśród zgromadzonych znaleźli się przyjaciele ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej, rodzina oraz przyjaciele artystki, a także fani jej twórczości.

 

Przybyli mogli cieszyć się energią rzeczywistości przepuszczonej przez filtr osobistych wrażeń artystki w aż 39 obrazach wykonanych techniką olejną na płótnie. Wśród nich każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Na pewno usatysfakcjonowani mogli czuć się fani pejzaży – pejzaży balansujących na granicy impresjonizmu – jak zaznaczyła sama artystka. Zachwyt i ożywione dyskusje wzbudzały barwne płótna przedstawiające bukiety kwiatów – róże, bzy, maki… Motyw przyrody pociągnięty został dalej, wielbiciele malarstwa łowieckiego doczekali się ukłonu w ich stronę – w scenie przedstawiającej polowanie na dziką czy łosia na rykowisku. W gablotach wystawienniczych przygotowana została dodatkowo ekspozycja przybliżająca etapy pracy twórczej. Zamieściliśmy tam też fotografie w skondensowany sposób przedstawiające dociekliwemu widzowi artystyczną ścieżkę Jolanty.

Nie zabrakło gratulacji, które w imieniu swoim i pracowników MBP złożył Dyrektor Jacek Żurawski, oraz w imieniu STKN Pani Agnieszka Kuryłowicz – koleżanka po pędzlu.

W prywatnych rozmowach, podczas zwiedzania wystawy można było dowiedzieć się, że twórczość artystyczna interesowała Jolantę od najmłodszych lat. Rozwijając swoje pasje i zainteresowania ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie. Jest też absolwentką Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – specjalizacja malarstwo. Obecnie pracuje jako artterapeutka z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i chorymi psychicznie. Inspiruje się otaczającym ją światem – ludźmi i pejzażami. To co najbardziej interesuje ją w samym malarstwie, to kolor i kompozycja zagospodarowane na dużych formatach. Nasze spotkanie nie jest debiutem artystki. Może się już pochwalić bowiem wystawami indywidualnymi i zbiorowymi na terenie: Włodawy, Lublina, Nałęczowa, Lubartowa i Malborka.

My, ze swojej strony jeszcze raz składamy Joli życzenia pasji i zaangażowania w działalność artystyczną, które oczywiście pociągną za sobą pasmo samych sukcesów. :)

Serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników biblioteki, którzy mieli swój wkład w przygotowanie tej wystawy!

Zdjęcia z wernisażu zobaczyć można w naszej galerii on-line.

Wystawę odwiedzać można do końca czerwca w godzinach pracy biblioteki w Galerii „Na Parterze”.

źródło: MBP UP

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
2 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 01:43 am UTC
Ten miesiąc: 52 o godz. 09-04-2022 12:44 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC