Home / Weekend z Krokodylem pełen atrakcji
jezioro

Weekend z Krokodylem pełen atrakcji

Weekend z Krokodylem od lat gromadzi tysiące turystów i wczasowiczów. Niektórzy specjalnie w tym terminie planują swoje wczasy w Okunince. W tym roku krokodylowe atrakcje przewidziano  w dniach 21 i 22 lipca.

 

Według wstępnego programu podczas tegorocznej imprezy czekają nas m.in. koncerty zespołów: Ex-Solaris, Teksasy, RH+, a także program animacyjny dla najmłodszych, konkursy dla publiczności, turniej brydża sportowego, regaty żeglarskie oraz jak zwykle wybory Miss Krokodyla. W ramach imprezy planowane jest również przeprowadzenie akcji ekologicznej wśród plażowiczów, dotyczącej niezaśmiecania wody i plaży.

Oprócz koncertów na plaży będzie prowadzona akcja „Sieciaki na wakacjach”. W ramach kampanii „Dziecko w Sieci” i europejskiego programu „Safer Internet” odbędzie się piknik edukacyjny „Sieciaki na Wakacjach” dla dzieci i młodzieży, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z Internetu. Trzygodzinny program pikniku realizowany będzie na stanowiskach: Sieciokino – prezentacje, filmy animowane, teledyski dotyczące internetowych zagrożeń, zasad bezpieczeństwa i drużyny Sieciaków, konkursy z nagrodami oraz Mega Centrum Zabezpieczeń – 7 stanowisk komputerowych do dyspozycji dzieci i młodzieży. Zadaniem dzieci będzie rozwiązywanie quizów, gier i przechodzenie kursów związanych z tematyką bezpieczeństwa w sieci; Sieciakowa Strefa Rozrywki – sieciakowe rysowanie – konkursy i zabawy plastyczne, sieciakowe zagadki: quizy, zagadki, krzyżówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie; SiecioMat losujący – atrakcyjne rozwiązanie quizu sprawdzającego wiedzę o bezpieczeństwie w sieci; Sieciakowa Scena – występy muzyczne zespołu „W Dobrym Świecie”, konkursy z nagrodami. Pikniki „Sieciaki na Wakacjach” organizuje Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange. Współfinansowane są ze środków unijnych w ramach programu „Safer Internet”. Pikniki mają charakter w pełni społeczny i prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę.

WEEKEND Z KROKODYLEM (OKUNINKA 2011)

W ramach Weekendu z Krokodylem organizatorzy chcą także promować ideę dzielenia się cząstką siebie z potrzebującymi. W tej sprawie do organizatorów zgłosiła się Drużyna Szpiku, która promuje dar szpiku. W związku z dużą liczbą turystów i wczasowiczów, odwiedzających Okuninkę i Jezioro Białe organizatorzy chcieliby dotrzeć do nich bezpośrednio, poprzez włączenie akcji w obchody największej imprezy w sezonie letnim we wschodniej części Lubelszczyzny. Duże zainteresowanie mediów tym wydarzeniem powinno rozpropagować akcję na terenie całej Lubelszczyzny.     

WEEKEND Z KROKODYLEM XI EDYCJA (OKUNINKA 2010)

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

13 odwiedzających teraz
1 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC