Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / W drodze na Mistrzostwa Europy
mluksrusinski

W drodze na Mistrzostwa Europy

mluksrusinskiZawodnik Miejskiego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego we Włodawie Łukasz Rusiński ma szanse wystąpić na Mistrzostwa Europy Kadetów w Zapasach.

W miniony weekend, występujący w kategorii wagowej 42 kilogramy zapaśnik zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów w stylu wolnym, które odbyły się w Świdwinie.

W turnieju z udziałem około 140 zawodników z 39 klubów wzięło udział także trzech innych podopiecznych trenerów Tadeusza Kowalskiego, Roberta Lenarta i Arkadiusza Wolińskiego. Konrad Rusiński w kategorii 46 kilogramów był trzeci, Adam Gaj w kategorii 63 kilogramów zajął 14 miejsce, a Kamil Zając w kategorii 74 kilogramów uplasował się na 12 pozycji.

Sukces Łukasza Rusińskiego w Świdwinie znacznie przybliża go do występu na Mistrzostwach Europy, które są planowane w wakacje w Serbii. Na razie młody zapaśnik MLUKS Włodawa został powołany do kadry narodowej kadetów na międzynarodowe zawody, które za kilka dni odbędą się w Luckenwalde w Niemczech. Kwalifikację na zawody w Serbii może mu zapewnić zdobycie jednego z czołowych miejsc. Gdyby to się nie udało Łukasz Rusiński powalczy o wyjazd na Mistrzostwa Europy na kolejnych zawodach na Słowacji.

źródło: IAS

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

18 odwiedzających teraz
0 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 12:01 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 04-11-2021 11:01 pm UTC
Ten rok: 49 o godz. 01-29-2021 02:26 pm UTC