Home / Kultura / Sztuka / W Bajkowej Krainie czas zdrowo płynie – podsumowanie bibliotecznych ferii
ferie_0131_a

W Bajkowej Krainie czas zdrowo płynie – podsumowanie bibliotecznych ferii

Od poniedziałku do piątku spotykaliśmy się przy okazji tańców, zabaw i konkursów. Rozgrzewkę dla każdego spotkania stanowiły „Poczytajki na dobry początek” – książki o zdrowiu i tematyce profilaktycznej (rodziców, którzy chcieliby przypomnieć treść książeczek zachęcamy do wypożyczania ich w Oddziale dla Dzieci MBP). Przez cały tydzień zaprzyjaźniliśmy się z Tupciem Chrupciem i Maksem wspólnie z którymi przeżywaliśmy szalone przygody. Historie, które ich spotkały, stanowiły dla nas doskonały pretekst do niekończących się dyskusji na tematy związane z higieną jamy ustnej, odpowiedzialnej zabawy, bezpiecznego zażywania lekarstw i zdrowego odżywiania.

 

Każdy dzień był inny, każdy był wyjątkowy. W poniedziałek odwiedzili nas policjanci, którzy opowiedzieli dzieciom o ich prawach i obowiązkach. We wtorek układaliśmy choreografię do piosenki „Przepisowy ruch drogowy”. W środę łamaliśmy języki na trudnych słówkach i powiedzonkach. Zorganizowaliśmy konkurs na najlepsze hasło o zdrowiu lub bezpieczeństwie. Jurorami były dzieci, które za najlepszą uznały rymowankę Magdaleny Baczewskiej – „Kto po cienkim lodzie chodzi ten sam sobie szkodzi”. Oprócz ćwiczeń umysłowych znaleźliśmy też czas na wysiłek fizyczny. Gimnastykując się z piłkami wykonywaliśmy ćwiczenia korygujące i wzmacniające. Nawiązaliśmy w ten sposób do kampanii „Rok szkoły w ruchu” ogłoszonej przez MEN. W czwartek dzieci samodzielnie przygotowały owocowe sałatki, którymi nie tylko napełniły swoje brzuszki ale także poczęstowały rodziców, opiekunów i pracowników biblioteki. Wyjątkowym wydarzeniem było przybycie ekipy Telewizji Włodawa, która zgodziła się zarejestrować nasz teledysk „Bądź widoczny na drodze” do którego układ ćwiczyliśmy codziennie. Będzie go można zobaczyć na stronie internetowej TV Włodawa.

Czas ucieka nieubłaganie. Tym huczniej postanowiliśmy uczcić zakończenie ferii zimowych w bibliotece. W piątek 31 stycznia 2014 r. odbył się bal karnawałowy!!! Do biblioteki przybyło prawie 50 barwnie przebranych postaci. Był to wyjątkowy bal, wyjątkowy ponieważ do wspólnej zabawy od samego początku przyłączyli się niemalże wszyscy przybyli rodzice, dziadkowie i opiekunowie. Fakt ten zasługuje na szczególne podkreślenie w roku 2014 ogłoszonym przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Rodziny.

Wśród przybyłych gości wybraliśmy Króla i Królową Balu, którymi zostali Dawid i Dagmara. Wyłoniliśmy kilka najciekawszych przebrań – Wampirka, Jack’a Sparrow’a, Pszczółkę, Indianina i Klauna. Nagrodziliśmy również prace zgłoszone do literackiego konkursu „Rodzina”, ogłoszonego pierwszego dnia ferii. Do konkursu zgłosiło się 8 uczestników, którzy zgłosili 7 wierszy opisujących ich odczucia związane z wyrażeniami rodzina, dom, opisujące ich miłość do bliskich. Nagrodzone osoby to:Magdalena Baczewska, Justyna Borowska, Miłosz Książek, Karolina Pawlik, Marcelina Stelmasiewicz, Karolina Szewczyk, Dominika Tokarska, Emilia Tokarska.

GRATULUJEMY!!!

Specjalne podziękowania za pomoc dla Sylwii Winiarczyk i Karoliny Pawlik

Program ferii opracowała i poprowadziła – Bogusława Górska
Asystent z ramienia Biblioteki – Urszula Panasiuk
Zdjęcia – Edyta Pietrzak

Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
Bogusława Górska

Wsparcie Ferii:
Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Komitet Społeczny akcji charytatywnej „Złotówka na Gwiazdkę
Koło Miejskie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Włodawie

Bogusława Górska, Urszula Panasiuk

 

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
2 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:46 am UTC
Ten miesiąc: 14 o godz. 02-01-2023 12:46 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC