Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / W ARTYSTYCZNYM ŚWIECIE PAULINY ANDOR
DSC_0063

W ARTYSTYCZNYM ŚWIECIE PAULINY ANDOR

Rysunek ołówkiem to medium niezwykle subtelne. Właściwie poprowadzony ołówek może dać nam wszelkie walory – od srebrzystości po tony ciemne. Linia ołówka może być podstawą dla wykreowania obrazu inną techniką, ale również sam w sobie stanowić on może narzędzie do stworzenia dzieła, nadania mu ostatecznego wyglądu i głębi. To właśnie za pomocą rysunku postanowiła wyrazić siebie autorka najnowszej wystawy prezentowanej w naszej bibliotece – Paulina Andor.

 

Wernisaż ekspozycji “Twarz tysiąca kresek” odbył się 19 lutego 2015 r. w Galerii na Poddaszu. Liczba zainteresowanych twórczościa Pauliny przekroczyła liczbę stu osób. Wśród zebranych znaleźli się byli i obecni nauczyciele i wychowawcy, koledzy i koleżanki z ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie oraz z GP nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie, a także członkowie rodziny. Gości powitał Dyrektor MBP Pan Jacek Żurawski.

 

Prezentowana wystawa to 40 prac wykonanych głównie ołówkiem. Paulina otwarta jest też na inne techniki, próbuje swoich sił z kredkami oraz farbami. W tym drugim przypadku na tyle skutecznie, że jedna z jej prac trafiła na okładkę kwartalnika społeczno-kulturalnego „Wschód”.

DSC_0058 DSC_0069 DSC_0076 DSC_0078 DSC_0094 DSC_0098 DSC_0103 DSC_0108

W ciągu ostatnich miesięcy jest o Paulinie coraz głośniej. W styczniu zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie plastyczno – literackim za pracę wykonaną… kawą. Za nią także wernisaż wystawy w bibliotece szkolnej. Pani Anna Kuziomka-Szczurek, pracownik biblioteki Zespołu Szkół opowiedziała nam w jaki sposób udaje im się odnaleźć wśród uczniów takie talenty.

Oglądając kolejne rysunki śmiało możemy stwierdzić, że wystawa ta jest dowodem na prawdziwość przysłowia “trening czyni mistrza”. Paulina opowiedziała nam w jaki sposób dąży do wypracowania własnego stylu i o tym, że w jej przypadku pasja ta nie mogłaby mieć przełożenia na pracę zawodową ponieważ aby rysować potrzebuje natchnienia. Potwierdził to jej młodszy brat Dawid, który opowiedział nam jak wygląda życie z Pauliną, kiedy owo natchnienie na nią spływa.

Na wysokości zadania stanęli też koleżanki i kolega Pauliny, którzy pod kierunkiem Pani Renaty Holaczuk przygotowali muzyczno-liryczną ekspresję na temat jej i jej twórczości. W występie zawarta została także dedykacja dla jej rodziców. Państwo Ewa i Sławomir Andor poproszeni o zabranie głosu nie kryli radości z sukcesu córki. Dyrektor Zespołu Szkół Pan Eugeniusz Omelczuk określił ja dumą szkoły, a jej wychowawczyni, Pani Dorota Wiśniewska, gratulowała talentu. Zwieńczeniem wernisażu były dalsze gratulacje i rozmowy na temat sztuki, które odbyły się przy słodkim poczęstunku ufundowanym przez Dyrekcję Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie.

Paulina jest jeszcze na początku swojej artystycznej ścieżki, ale dzięki ćwiczeniom czyni szybkie i widoczne gołym okiem postępy.

Życzymy Ci powodzenia!

Podziękowania dla całej bibliotecznej załogi za wkład w przygotowanie wystawy i realizację wernisażu! W szczególności dla Małgorzaty Zińczuk, Edyty Pietrzak, Olgi Puś, Teresy Lis i Pana Marka:)

źródło: MBP Urszula Panasiuk

 

About TV Włodawa

28 odwiedzających teraz
1 gości, 27 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 37 o godz. 08:21 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-03-2020 11:47 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC