Home / Na Sygnale / Uwaga !!! Zmiany w organizacji ruchu ul. Partyzantów
1322053480

Uwaga !!! Zmiany w organizacji ruchu ul. Partyzantów

W trosce o bezpieczeństwo i wygodę zmotoryzowanych oraz pieszych na kilku ulicach Włodawy są wprowadzane zmiany w organizacji ruchu. Największe dotyczą ul. Partyzantów, która do niedawna, na odcinku od skrzyżowania z ul. Księcia Andrzeja Sanguszki i Czerwonego Krzyża do skrzyżowania z ul. Słowackiego,

byłą drogą dwukierunkową i obowiązywał na niej zakaz postoju. Obecnie ruch na ul. Partyzantów odbywa się tylko w jednym kierunku, a po prawej stronie jest wyznaczony pas, na którym można parkować samochody.

Na ul. Mickiewicza, która również była drogą dwukierunkową, od kilku dni obowiązuje jeden kierunek ruchu z możliwością wjazdu od ul. Korolowskiej. Po lewej stronie drogi również są miejsca do parkowania.

Zmienił się też kierunek jazdy, jednokierunkowej ul. Żeromskiego. Do tej pory można było w nią wjeżdżać od ul. Mielczarskiego w stronę ul. Reymonta, teraz ruch odbywa się w odwrotnym kierunku, czyli od ul. Reymonta, a od ul. Mielczarskiego obowiązuje zakaz wjazdu. Na tej ulicy zostały także wydzielone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Ponadto na ul. Kopernika na wysokości szkoły i na ul. Przechodniej przy rozbudowywanej bibliotece są montowane progi zwalniające.

Oprócz tego na ul. Niecałej jest ustawiony znak nakazu jazdy w prawo, a na ul. Żołnierzy WiN pojawiło się ostrzeżenie o możliwej kontroli radarowej.

Wszystkie zmiany zostały uzgodnione z odpowiednimi służbami, w tym z miejscową policją. – W ten sposób chcemy zapewnić pieszym i kierowcom większe bezpieczeństwo, udostępnić nowe miejsca do parkowania oraz zapobiec łamaniu przepisów – tłumaczy Leszek Wiatrowski z Urzędu Miejskiego we Włodawie.

Nowa organizacja ruchu obowiązuje od kilku dni, ale niektórzy kierowcy nie zauważyli zmian. Dlatego apelujemy o to, by nie jeździli na pamięć i stosowali się do pionowych i poziomych znaków drogowych. 

Źródło: IAS

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
3 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC