Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Uwaga na włamania
poolicj

Uwaga na włamania

W okresie letnim częściej zdarzają się włamania do mieszkań, domów jednorodzinnych czy altanek działkowych. Wczoraj na jednym z włodawskich osiedli doszło do włamania w wyniku czego mieszkaniec Włodawy stracił ok. 5000 zł.  Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i  przestrzeganie  zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. 

Wczoraj w godzinach rannych doszło do włamania na jednym z włodawskich osiedli. Mieszkańcy po powrocie z zakupów zauważyli ślady włamania i splądrowane mieszkanie. Pokrzywdzeni niezwłocznie powiadomili Policję. Okazało się, że w wyniku zdarzenia zostało skradzione 5.000 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Włodawa. 

W okresie letnim częściej dochodzi do  włamań do budynków jednorodzinnych, mieszkań, piwnic oraz altanek działkowych. Włamywacze wykorzystują nieuwagę właścicieli, ich nieobecność lub sprzyjające okoliczności. Najczęściej łupem złodziei pada gotówka, biżuteria, laptopy, narzędzia, urządzenia budowlane albo rowery.

W celu zapobieżenia tego typu zdarzeniom przypominamy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa  podczas wakacji:

 1. Gdy wybieramy się na wyjazd zadbajmy aby ktoś zaufany zaopiekował się mieszkaniem. Uprzedźmy również sąsiadów o wyjeździe, aby byli czujni, jeśli zauważą kogoś nieznajomego w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. 

2.Każde zabezpieczenie antywłamaniowe jak certyfikowane zamki, alarmy, rolety antywłamaniowe w znacznym stopniu podniosą poziom naszego bezpieczeństwa

3.Kiedy wychodzimy z domu pamiętajmy, aby zamykać okna pomimo wysokiej temperatury na dworze

4.Jeżeli posiadamy cenne przedmioty np. dzieła sztuki oznakujmy je w dyskretnym miejscu, w przypadku utraty będzie łatwiej je zidentyfikować.

5. Istotnym jest także, żeby zwracać uwagę na osoby nieznajome przebywające w rejonie naszego miejsca zamieszkania bez konkretnego celu. Dotyczy to również samochodów nie należących do okolicznych mieszkańców, a zaparkowanych lub przejeżdżających wolno w pobliżu posesji.

Jeżeli zauważysz podejrzane osoby w okolicy Twojego miejsca zamieszkania poinformuj o tym najbliższą jednostkę Policję pod nr tel 112 lub 997. 

źródło: KPP E.T. 

About TV Włodawa

21 odwiedzających teraz
4 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 36 o godz. 12:17 am UTC
Ten miesiąc: 71 o godz. 09-06-2019 09:20 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC