Home / Aktualności / Usowicz zmierzy się z Mazurkiem
Szpital

Usowicz zmierzy się z Mazurkiem

SzpitalZa ponad dwa tygodnie nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora włodawskiego szpitala. Zgłosiło się tylko dwóch kandydatów – obecny p.o. dyrektora Piotr Usowicz oraz włodawski lekarz Wiesław Mazurek. - Potrzebujemy wysokiej klasy fachowca, który będzie w stanie udźwignąć ciężar obowiązków i efektywnie zarządzać – mówi Wiesław Holaczuk, starosta włodawski.

24 kwietnia Zarząd Powiatu we Włodawie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora SP ZOZ. Po miesiącu upłynął termin zgłoszeń. Konkurs ogłoszono z powodu wymogów formalnych, bowiem zarządzający od roku szpitalem Piotr Usowicz był tylko pełniącym obowiązki.

Trzeba było okres tymczasowości zakończyć. Jakie są spekulacje co do szans drugiego kandydata – Wiesława Mazurka? Wydaje się, że P. Usowicz jest tzw. pewniakiem. – Jednak historia włodawskiego szpitala już w różne niespodzianki obfitowała – mówi jeden z włodawskich samorządowców. – Bywa czasem tak, że ten, który miał być niby na przegranej pozycji, znajduje uznanie członków komisji i wtedy pewniak staje się bezrobotnym.

P. Usowicz to były naczelnik włodawskiej skarbówki, ma opinię skutecznego zarządcy. Włodawski Urząd Skarbowy pod jego rządami w latach 90. i na początku XXI wieku plasował się w czołówce skarbówek w Polsce. Od roku włodawskim szpitalem zarządza z sukcesami, choć groźba zapaści finansowej ciągle wisi na tą placówką. Wrzodem są też błędy popełnione przy korzystaniu z wielomilionowej unijnej dotacji. Obciążają one jednak przede wszystkim poprzedniego dyrektora.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia

źródło Nowy Tydzień

About TV Włodawa

13 odwiedzających teraz
1 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 12:33 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC