Home / Aktualności / Urzędnik też Facebook-owiec
facebookklik

Urzędnik też Facebook-owiec

Czytelnicy jednej z lokalnych gazet  przed miesiącem nakryli wójta gminny Hanna Grażynę Kowalik na tym, jak gminnym samochodem pojechała na mecz Polska – Anglia do Warsza-wy. Teraz przyłapali powiatowego kierownika Mariusza Zańko, że w godzinach pracy udziela się na facebooku.  Portale takie traktuję jako pomocne narzędzie pracy. Wiele firm i instytucji postrzega strony takie jak Facebook  jako cenny kanał komunikacji wewnętrznej lub promocji wydarzeń – tłumaczy Mariusz Zańko.

Na facebookowym profilu Mariusza Zańko, szefa referatu organizacyjno-prawnego Starostwa Powiatowego we Włodawie faktycznie nie brakuje wpisów, zdjęć komentarzy czy linków umieszczonych w godzinach pracy urzędu, czyli między 7.30 a 15.30. I to bynajmniej niezwiązanych z tematyką samorządową.

- Czy to normalne, że urzędnik w godzinach pracy umieszcza linki np. do strony demotywatory.pl, niemającej nic wspólnego z pracą samorządowca? – pyta redaktor gazety.

- Czy im tam brakuje zajęcia? Co na to jego przełożeni?

Pytamy o to starostę włodawskiego

Wiesława Holaczuka. – Nie blokujemy urzędnikom dostępu do internetu, ale jest nie pisemna umowa, że w godzinach pracy nie korzystamy ze stron niezwiązanych z pracą, w tym portali społecznościowych – mówi starosta Holaczuk.- Jeśli któryś z urzędników to robi, będę mu-siał z nim poważnie porozmawiać.

- Jestem zaskoczony że właśnie o niego chodzi. Jeśli to prawda, zwrócę mu uwagę -„mówii;,, starosta. – Kierownik Zańko to bardzo zaangażowany  urzędnik. Do tej pory do jego pracy nie było żadnych zastrzeżeń  ze strony współpracowników, ani mieszkańców – dodaje.

Za pośrednictwem Facebooka komunikuję się z innymi urzędnikami i samorządami tym m. in. z Ukrainy i Białorusi w zakresie współpracy Euroregionu Bug. Dobrą formą promocji wydarzeń realizowanych w powiecie włodawskim jest zamieszczanie ich również na FB. Moja aktywność na facebooku głównie tego dotyczy. Kierownik wylicza, że zamieszczenie wpisu na portalu zajmuje mniej więcej  minutę i jego obowiązki zawodowe na pewno na tym nie cierpią. – Mówi Zańko

zródło : Nowy Tydzień

 

About TV Włodawa

One comment

  1. Umieszczenie na fejsie może zajmie mniej niż minute ale znalezienie dobrego/interesującego nas demota może zająć nawet godzinę a to już może odbić się na pracy pana urzędnika, który powinien pamiętać że ma pracę dzięki mieszkańcom którzy płacą podatki bynajmniej nie po to by oglądać demoty na fejsie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

18 odwiedzających teraz
4 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 08:46 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC