Home / Kultura / Sztuka / Urszulin Perłą Lubelszczyzny 2013
urszulin

Urszulin Perłą Lubelszczyzny 2013

Gmina Urszulin zajęła pierwsze miejsce w internetowym głosowaniu na Perłę Turystyczną Lubelszczyzny 2013, natomiast gmina Wola Uhruska otrzymała 366 głosów w głosowaniu sms-owym i kuponowym, co dało jej trzecie miejsce we właściwym plebiscycie. Bezkonkurencyjny okazał się Janowiec, a najlepszym produktem turystycznym został Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”.

- Naszą siłą jest to, że mamy obszar niewiele zmieniony. Mocną wagę przywiązujemy do tego, by nie wprowadzać zbyt dużo obcych elementów. To jest nasze dziedzictwo i nasz skarb, który trzeba pielęgnować. Właśnie tym chcemy przekonać mieszkańców nie tylko Lubelszczyzny, ale całej Polski – mówił na IV Lubelskiej Gali Turystyki Tomasz Antoniuk, wójt gminy Urszulin, odbierając dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w internetowym plebiscycie na Perłę Turystyczną Lubelszczyzny 2013. – Dziękuję naszym stowarzyszeniom, przedstawicielom Poleskiego Parku Narodowego, agroturystom i lokalnym przedsiębiorcom, bo to dzięki nim pokazaliśmy całej Lubelszczyźnie wycinek naszej gminy – uważa Antoniuk. – Myślę, że z tej możliwości skorzystaliśmy maksymalnie, bo coraz więcej ludzi kojarzy Urszulin nie tylko z Polesiem, ale też z bardzo wartościowym miejscem, godnym odwiedzenia – dodaje wójt.

Oprócz gminy Urszulin na IV Lubelskiej Gali Turystyki, która odbyła się w czwartek, 26 września w siedzibie Telewizji Lublin, powiat włodawski godnie reprezentowały dwa inne samorządy – Wola Uhruska i Stary Brus, którego sztandarowa impreza, czyli Jarmark Holeński startował w kategorii na najlepszy produkt turystyczny. Marek Kuszneruk, reprezentant Woli Uhruskiej, na gali wręczenia nagród mógł cieszyć się z zajęcia przez gminę trzeciego miejsca w plebiscycie na Perłę Turystyczną Lubelszczyzny 2013. Lepsze okazały się tylko zwycięski Janowiec i Susiec. Tytuł Perełki Lubelszczyzny, czyli najlepszego produktu turystycznego przypadł Festiwalowi Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” z Kazimierza nad Wisłą. W tej samej kategorii o zwycięstwo walczył też Jarmark Holeński, który, niestety, uplasował się poza podium. – Takim rezultatem jesteśmy nieco rozczarowani, zwłaszcza mając na uwadze fakt, że w głosowaniu internetowym zajęliśmy pierwsze miejsce. Nie zniechęcamy się jednak i za rok będziemy znowu walczyć o jak najlepszy wynik w tym konkursie – zapowiada Paweł Kołtun, wójt gminy Stary Brus.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

8 odwiedzających teraz
2 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC