Home / Kultura / Sztuka / Uroczysty finał I etapu konkursu plastycznego „Mój nadzwyczajny świat”
biblo

Uroczysty finał I etapu konkursu plastycznego „Mój nadzwyczajny świat”

W radosnej atmosferze zakończyliśmy I etap konkursu plastycznego „Mój nadzwyczajny świat”. Uroczysty finał odbył się w czwartek, 6 lutego w sali konferencyjnej MBP we Włodawie.W wydarzeniu tym uczestniczyło blisko 90 osób, a wśród przybyłych mieliśmy przyjemność gościć laureatów konkursu wraz z opiekunami, rodziców, a także przedszkolnych kolegów i koleżanki małych autorów prac. Swoją obecnością zaszczyciły nas panie bibliotekarki Czesława Michańska i Beata Wulczyńska, członkinie komisji konkursowej. Wspólnie z nami świętował także pan Jacek Wójcik, współorganizator konkursu.

 

Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia bajeczek profilaktycznych „Owce w sieci”, które umiliły nam oczekiwanie na wszystkich zaproszonych gości. Gdy byliśmy już w komplecie rozpoczęliśmy podsumowanie konkursu.

Na zaproszenie do uczestnictwa w dwu etapowej konkurencji plastycznej odpowiedziały trzy przedszkola miejskie. Z Miejskiego Przedszkola nr 1 prace złożyło 15 uczestników, z Miejskiego Przedszkola nr 2 wpłynęły 3 prace, natomiast z ramienia Miejskiego Przedszkola Integracyjnego wpłynęły 4 prace. Ponadto zostało złożonych 8 prac bezpośrednio przez rodziców naszych najmłodszych czytelników.

Dzisiejsze wydarzenie uświetniły występy młodych artystów z włodawskich przedszkoli. Jako pierwsze, biblioteczną scenę opanowały dzieci z MP nr 1, które pod opieką pani Iwony Dejniczuk przygotowały piosenkę okraszoną wspaniałą inscenizacją. Wraz z pierwszymi dźwiękami muzyki mogliśmy wszyscy podziwiać m. in. Ali Babę, Smoka Wawelskiego, wesołe krasnoludki i czarnego kota, który przynosi szczęście oczywiście

Nieco później na scenę wkroczyły maluszki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego, które jest niezwykle rozśpiewane  Dzieci wyznały mi, że w bibliotecznych wnętrzach czują się doskonale, dowodem tego był piękny występ wokalny, przygotowany pod kierunkiem pani Edyty Lewaj, którym uraczyły zgromadzoną publiczność

Występy młodych artystów doceniła pani Małgorzata Zińczuk, kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji, która gratulowała talentów nie tylko plastycznych, ale i aktorskich naszych gości. Opiekunom zaś, i wychowawcom podziękował pan Jacek Wójcik, który zachwycił się nie tylko pracami dzieci, ale również wkładem opiekunów w plastyczną edukację najmłodszych. Wyjaśnił także, jak będzie przebiegał II etap konkursu, którego losy rozstrzygną się w Rosji.

Po obejrzeniu filmu prezentującego wszystkie prace złożone do konkursu, przyszedł wyczekiwany moment wręczenia dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom I etapu plastycznej konkurencji. Autorzy wszystkich prac otrzymali gromkie brawa od publiczności. Natomiast po wręczeniu dyplomów i podziękowań przyszedł kolejny moment, na który wszyscy czekali: słodki poczęstunek , który dopełnił dzisiejsze wydarzenie.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie na dzisiejszą uroczystość. Było nam niezmiernie miło gościć tak wspaniałych młodych artystów.
Życzymy powodzenia w II etapie konkursu !!! O jego wynikach będziemy informowali na naszej stronie bibliotecznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z finału dostępnych w naszej galerii on-line

źródło: MBP WŁODAWA

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
0 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:11 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC