Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / UJAWNIONE SZCZĄTKI I AMUNICJA
DSC_0196

UJAWNIONE SZCZĄTKI I AMUNICJA

DSC_0185 DSC_0196 DSC_0197 DSC_0200Podczas prowadzonych prac budowlanych mieszkaniec gm. Urszulin znalazł szczątki ludzkie i amunicję pochodzącą najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

           Wczoraj dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony przez mieszkańca gm. Urszulin o znalezieniu na terenie gdzie kopał stawy, szczątków ludzkich i amunicji. Dyżurny skierował na miejsce policjantów z Urszulina  w celu sprawdzenia informacji. Od wczoraj miejsce zdarzenia było zabezpieczone przez strażaków z OSP w Urszulinie, którzy uniemożliwiali osobom postronnym dostęp do znaleziska.

            Aktualnie trwają prace w tym rejonie – działania prowadzi patrol rozminowania saperskiego zaś policjanci z włodawskiej komendy prowadzą oględziny miejsca zdarzenia. Szczątki po ich zabezpieczeniu zostaną przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie zostaną poddane szczegółowym badaniom. W zależności od wyników badań prowadzone będą dalsze czynności. O ujawnionych szczątkach powiadomiono również IPN.

            To kolejne tego typu znalezisko. Nasze lasy i ziemie kryją w sobie wiele pamiątek dawnych czasów. Przypominamy, że z uwagi na skorodowanie amunicji i ładunków mogą one wybuchnąć przy niewielkim wstrząsie, a nawet przy zwykłym dotknięciu. By nie zrobiły nikomu krzywdy muszą się nimi zająć fachowcy. Dlatego należy pamiętać by nigdy nie wyciągać samodzielnie z ziemi podejrzanych przedmiotów, nie próbować ich rozbierać i pod żadnym pozorem nie wrzucać do ognia. Wybuch może spowodować śmierć lub trwałe kalectwo. W każdym przypadku gdy znajdziemy przedmiot przypominający granat lub jakikolwiek pocisk – nie należy go dotykać.

            O każdym przypadku znalezienia niewybuchu lub niebezpiecznego przedmiotu należy powiadomić Policję tel: 112 lub 997 albo Straż Pożarną tel. 112 lub 998

źródło: B.Sz

About TV Włodawa

31 odwiedzających teraz
1 gości, 30 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 37 o godz. 06:50 am UTC
Ten miesiąc: 71 o godz. 09-06-2019 09:20 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC