Home / Na Sygnale / U podstaw bezpieczeństwa
DSCN8832

U podstaw bezpieczeństwa

Policjanci wspólnie z psychologiem oraz przedstawicielem. Sanepidu ruszyli do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie włodawskim. Celem spotkań jest zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania wśród młodzieży, ograniczenie przestępczości oraz aspołecznych zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia.
 
            Wczoraj włodawscy policjanci wspólnie z przedstawicielem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej we Włodawie spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce. W ponad dwugodzinnym spotkaniu wzięło udział blisko 150 osób.
 
Spotkanie było poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu młodzieży i rozpoczęło się od obejrzenia przez uczniów i nauczycieli filmu profilaktycznego nagranego przez włodawską Policję i Zakład Karny pt. ,,Prewencja”. W filmie osoby skazane na podstawie własnego świadectwa życia przestrzegają młodych ludzi przed wkroczeniem na złą ścieżkę życia. Pokazują jakie konsekwencje można ponieść za nieprzestrzeganie prawa oraz do czego prowadzi spożywanie alkoholu i zażywanie środków odurzających. Po filmie wszyscy wysłuchali wystąpienia przedstawicielki Sanepidu, która przedstawiła bardzo ciekawą i zarazem wstrząsającą prezentację multimedialną pt. ,,Stop dopalaczom. Zażywasz-przegrywasz.” obrazującą zdrowotne skutki zażywania środków psychoaktywnych. Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z prezentacją pt. ,,W poszukiwaniu źródeł bezpieczeństwa”. Pani psycholog zwróciła szczególną uwagę na rodzinę, która zaspokaja naszą elementarną potrzebę bezpieczeństwa; na szkołę, która ma wspomagać rodzinę w wypełnianiu funkcji wychowawczych oraz na społeczeństwo, które powinno być wrażliwe na los drugiego człowieka.
 
Na zakończenie spotkania młodym ludziom stróże prawa wyświetlili materiał filmowy obrazujący zachowania kierowców i pieszych, które mogą doprowadzić do wypadku drogowego. Po obejrzeniu przyczyn wypadków i ich skutków młodzież mogła uświadomić sobie, że życie to nie gra komputerowa i wszyscy musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.
 
Panująca cisza podczas spotkania i uwaga z jaką młodzież przyswajała przekazywaną wiedzę mogą świadczyć o dużym zainteresowaniu poruszaną tematyką bezpieczeństwa.
źródło: KWP

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
1 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 02:48 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC