Home / Na Sygnale / Tydzień profilaktyki
DSC_0224

Tydzień profilaktyki

DSC_0224Policjanci uczestniczyli w Tygodniu Profilaktyki zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie. Na podsumowaniu tygodniowych działań szkoły policjanci omówili odegraną przez uczniów scenkę profilaktyczną, przypomnieli odpowiedzialność karną nieletnich za popełnione czyny przestępcze oraz zachęcali do uprawiania sportu.

Wczoraj włodawscy policjanci uczestniczyli w podsumowaniu tygodniowych działań profilaktycznych przygotowanych przez Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie. Impreza obfitowała m.in. w zabawy taneczno-integracyjnych, śpiewy, pokazy gimnastyczne i wzięło w niej udział ponad 400 osób.

W przygotowanej przez gimnazjalistów scence profilaktycznej pt. ,,Naćpali, pobili się i co dalej…?” wzięli również udział policjanci. Dużym zaskoczeniem dla widzów było ujrzenie policyjnego radiowozu, który na sygnałach wjechał na teren boiska szkolnego. Interweniujący policjanci zatrzymali awanturującą się młodzież, a całą sytuację omówił Oficer Prasowy włodawskiej Policji. Policjant przypomniał wszystkim o odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione czyny przestępcze oraz omówił jak należy postępować aby nie zboczyć na złą drogę życia. Mundurowi namawiali wszystkich do pożytecznego zagospodarowania swojego czasu wolnego. Jako alternatywę na uzależnienia zachęcali młodzież do uprawiania sportów walki. Policjant, będący instruktorem boksu, wystąpił przed gimnazjalistami wraz ze swoimi podopiecznymi demonstrując podstawowe techniki tego sportu.

Na koniec spotkania policjanci zaprosili wszystkich do zapisywania się do sekcji boksu sportowego lub na do sekcji zapaśniczej. Osoby chętne już wczoraj pod bacznym okiem policjanta-instruktora spróbowały swoich sił na ringu.

źródło: KPP

About TV Włodawa

24 odwiedzających teraz
2 gości, 22 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC