Home / Aktualności / Tydzień bibliotek czas zacząć
mazurekplakat 1024

Tydzień bibliotek czas zacząć

mazurekplakat 1024Spotkania z ciekawymi ludźmi, konkurs recytatorski, zwiedzanie miasta, spektakl poetycko-multimedialny i projekcje filmowe. Tak w skrócie wygląda program „Tygodnia Bibliotek” we Włodawie, który w tym roku będzie się odbywać pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”.

Cykl wydarzeń zainauguruje w środę 8 maja przed południem finał drugich Międzyprzedszkolnych Prezentacji Recytatorskich „Dorota Gellner Dzieciom”, przygotowywany we współpracy z Przedszkolem Miejskim nr 2 we Włodawie. Po południu odbędzie się spotkanie pod hasłem „Włodawa – moim miejscem na ziemi”, którego bohaterem będzie prezes Stowarzyszenia Upamiętniania Sobiboru i kierownik Muzeum w Sobiborze Marek Bem. Kustosz, historyk, doktor nauk humanistycznych, etnograf, podróżnik i autor książek będzie gościem włodawskiej książnicy o 17.00 w „Galerii na Parterze”.

W czwartek 9 maja o 17.30 biblioteka zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Franciszka Ryszarda Mazurka. Ekspozycję pod tytułem „Z plenerów w magicznych zakątkach świata” będzie można oglądać do 23 maja.

Następnego dnia odbędzie się okolicznościowe spotkanie bibliotekarzy z powiatu włodawskiego z przedstawicielami władz samorządowych, instytucji publicznych, a także organizacji i stowarzyszeń, sprzyjających czytelnictwu w Roku Juliana Tuwima. Obchody Dnia Bibliotekarza pod hasłem „Herbatka z Tuwimem” rozpoczną się 10.00.

W sobotnie przedpołudnie włodawska książnica proponuje zwiedzanie najciekawszych zakątków miasta w towarzystwie bibliotekarzy i przewodników Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Zbiórka o 11.00 przed biblioteką.

Na poniedziałek 13 maja zaplanowano otwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z psychologiem, malarzem, pisarzem, poetą i eseistą Stanisławem Leonem Popkiem. Dzień później DKK zaprasza na spektakl poetycko-multimedialny Urszuli Gronowskiej i Jacka Zaima, zatytułowany „Malowane słowem i obiektywem”.

About TV Włodawa

29 odwiedzających teraz
1 gości, 28 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 40 o godz. 06:18 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC