Home / Na Sygnale / Tydzień bezpieczeństwa pieszych
z kamizelka

Tydzień bezpieczeństwa pieszych

W przyszłym tygodniu trwać będzie policyjna akcja profilaktyczna na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Prowadzone przez Policję działania mają na celu wytworzenie w świadomości kierujących i pieszych przekonania o konieczności stosowania się do przepisów prawa. Policjanci będą służyć radą i pomocą, ale wobec uczestników ruchu, którzy w rażący sposób naruszą obowiązujące przepisy ruchu drogowego będą stosowane rygorystyczne środki prawne.

Okres przedświąteczny charakteryzuje się wzmożonym ruchem pieszych szczególnie w rejonach centrów handlowych. Często dochodzi tam do wypadków drogowych. Jedną z głównych przyczyn ich powstania są piesi, którzy przechodzą przez jezdnię w miejscu do tego nie wyznaczonym, wchodzą bezpośrednio pod jadący pojazd, przebiegają przez drogę lub wchodzą na nią zza pojazdu czy innej przeszkody ograniczającej widoczność.

Również kierowcom zdarza się nie ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych czy ominąć pojazd, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Na te i inne wykroczenia w ruchu drogowym policjanci będą zwracać szczególną uwagę w przyszłym tygodniu.

W przypadku napotkania pieszych bez elementów odblaskowych poruszających się poboczem drogi poza obszarem zabudowanym w porze wieczorowo-nocnej policjanci będą uświadamiać ich o bezpośrednim wpływie noszenia odblasków na stan bezpieczeństwa ich samych oraz innych użytkowników drogi. Jeżeli osoba nie posiada typowych elementów odblaskowych powinna po zmroku zaopatrzyć się w latarkę i nosić ubranie koloru jasnego.

Reasumując prowadzone przez Policję działania mają na celu wytworzenie w świadomości kierujących i pieszych przekonania o konieczności stosowania się do przepisów prawa. Podczas trwającej od 17-21 grudnia 2012 roku akcji ,,Tydzień bezpieczeństwa pieszych” policjanci będą służyć radą i pomocą, ale wobec uczestników ruchu, którzy w rażący sposób naruszą obowiązujące przepisy ruchu drogowego będą stosować rygorystyczne środki prawne.

źródło: KWP

 

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

5 odwiedzających teraz
0 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC