Home / Na Sygnale / „Tulipan” z Lubelszczyzny
tulipan

„Tulipan” z Lubelszczyzny

Większość z nas doskonale pamięta serialowego Tulipana, który najpierw rozkochiwał w sobie kobiety, a później okradał je z wartościowych rzeczy. O tym, że scenariusze filmowe często okazują się także historiami zaczerpniętymi z prawdziwego życia przekonały się mieszkanki naszego województwa. Policjanci z III komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali 26 letniego Bartłomieja M. Jak ustalili, młody mężczyzna nawiązywał znajomość za pośrednictwem portali internetowych, a później już w „realu” oczarowywał kobiety, by zdobyć zaufanie i wzbogacić się ich kosztem.  
Policjanci z III komisariatu zatrzymali przedwczoraj, w jednym z mieszkań w Świdniku, 26 letniego Bartłomieja M. Młody mężczyzna wpadł na pomysł jak łatwo, miło i szybko można się wzbogacić. Być może pomysł na łatwy zarobek podsunął mu scenariusz popularnego polskiego serialu Tulipan.
Mieszkaniec powiatu świdnickiego nawiązywał znajomość z kobietami za pośrednictwem portali randkowych.  Szybko te kontakty przenosiły się z wirtualnego świata do tzw. „realu”. 26 latek oczarowywał kobiety i zyskiwał ich zaufanie. A kiedy nadarzyła się odpowiednia chwila okradał je. Zabierał wszystko co przedstawiało wartość, głównie była to złota biżuteria w postaci kolczyków, łańcuszków i pierścionków. Na szkodę jednej z pokrzywdzonych skradł także dwa telefony komórkowe i konsolę do gier.
Skradzioną biżuterię 26 latek wstawiał później do lombardów, głównie w Lublinie i Świdniku.  Swoją przestępczą działalność prowadził od lipca 2013roku.  Na obecnym etapie postępowania policjanci ustalili i dotarli do trzech pokrzywdzonych mieszkanek naszego województwa, w wieku od 35 do 41 lat. Straty na ich szkodę szacowane są na kwotę blisko 7 tys. Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzonych mogło być więcej. Stąd też zwracamy się z apelem do mieszkanek Lubelszczyzny, które w podobny sposób nawiązały kontakt z młodym mężczyzną, a później zostały przez niego okradzione.
Wczoraj z zatrzymanym wykonywane były czynności procesowe. Podejrzany usłyszał trzy zarzuty dotyczące kradzieży. Po uzgodnieniu z prokuratorem mężczyzna dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lat oraz karze grzywny.
źródło: KWP

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
4 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC