Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Tropiciele historii miasta
bibloteka

Tropiciele historii miasta

Młodzi mieszkańcy Włodawy będą poznawać historię miasta uczestnicząc w grze miejskiej. Zabawa pod hasłem „Młodzi na tropie historii – w 480-lecie praw miejskich Włodawy” odbędzie się w najbliższy piątek 30 maja o 10.00 i będzie jednym z elementów obchodów tegorocznego Dnia Dziecka.

W rywalizacji zapowiedziały udział drużyny z czterech placówek oświatowych. Będą to Szkoła Podstawowa nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej i Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. F. Kleeberga, a także Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego i Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich, a jako wolontariusze przy organizacji przedsięwzięcia chcą pracować uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Frycza Modrzewskiego.

mbpwlodawa_gra_miejska_plakat

 

Gra miejska to forma rozrywki, która łączy w sobie m.in. cechy podchodów, flash mobów, happeningów ulicznych i gier komputerowych. Jej scenariusz został tak ułożony, aby uczestnicy zapoznali się z historią miasta łącząc naukę z zabawą. Gra będzie oparta na rywalizacji pomiędzy zespołami, które będą rozwiązywać zagadki i odnajdywać kolejne ważne we Włodawie miejsca, i będzie zawierać elementy kulturalne, edukacyjne i profilaktyczne.

Organizatorami gry są burmistrz i Miejska Biblioteka Publiczna, a także Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie oraz miejscowy oddział
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
2 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 36 o godz. 01:15 am UTC
Ten miesiąc: 36 o godz. 10-04-2022 01:15 am UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC