Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / TOYOTA Z NIŻSZYM STANEM LICZNIKA
policjaaa

TOYOTA Z NIŻSZYM STANEM LICZNIKA

Funkcjonariusze z Włodawy wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do zmiany wskazań licznika w zatrzymanym w sobotę do kontroli drogowej w Żukowie samochodzie marki Toyota. Podczas badań technicznych w listopadzie ub. r. auto miało wyższy przebieg niż w dniu kontroli o blisko 2,5 tys. km. Kierujący pojazdem został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol ruchu drogowego z powodu przekroczenia prędkości.

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włodawie w miejscowości Żuków zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Toyota. Kierujący nim mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W czasie kontroli funkcjonariusze zgodnie z nowymi przepisami sprawdzili wskazania drogomierza. Jak się okazało licznik użytkowanego przez mieszkańca Chełma samochodu wskazywał zmniejszony przebieg o blisko 2,5 tysiąca km w stosunku do lipca 2019 roku, kiedy wykonywane były badania techniczne.

Za popełnione wykroczenie przekroczenia dozwolonej prędkości 60 – latek  został ukarany mandatem karnym. Sprawa wyjaśniana będzie w toku dalszego postępowania, gdyż zmiana wskazań drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

K.ZP

About TV Włodawa

21 odwiedzających teraz
3 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:09 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC