Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Teatr im. Juliusza Osterwy we Włodawie
osterwa

Teatr im. Juliusza Osterwy we Włodawie

Włodawski Dom Kultury zaprasza serdecznie na spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
Przedstawienie odbędzie się w dniu 14 września 2014 roku o godz. 19.00
Cena biletu to jedyne 20 zł.

Bilety do nabycia w sekretariacie WDK od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 oraz dwie godziny przed spektaklem.

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W tegorocznym programie weźmie udział 19 teatrów, które zaprezentują swoje przedstawienia w 91 miejscowościach w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia a 30 listopada 2014 roku.
TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Był sobie Polak, Polak, Polak i Diabeł Pawła Demirskiego to rzecz o polskim czyśćcu, który jednak częściej przypomina piekło niż przedsionek raju.

 

Osterwa_NAPISY

Osiem historii, które wydarzyły się naprawdę, ale jak zapewniają same postaci – to nie jest teatr faktu. Na scenie mieszanka wybuchowa: dresiarz, Niemiec, biskup, generał Jaruzelski, niespełniona gwiazda muzyczna, uboga staruszka, porzucony chłopiec i dziewczyna z obozu koncentracyjnego. Wszyscy zamknięci w jednej klatce, zawieszeni między ziemią a… i tu pojawia się problem. Bohaterowie wybierają się do nieba, tylko czy polską rzeczywistość można nazwać inaczej niż przedpieklem?

Więcej o spektaklu na stronie:LINK

źródło: WDK

About TV Włodawa

22 odwiedzających teraz
1 gości, 21 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 35 o godz. 12:22 am UTC
Ten miesiąc: 92 o godz. 07-05-2019 09:47 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC