Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Teatr ART RE na deskach sceny wlodawskiego kina (OGLĄDAJ)
teatr

Teatr ART RE na deskach sceny wlodawskiego kina (OGLĄDAJ)

W poniedziałek, 27 stycznia 2014 roku w sali kinowej Włodawskiego Domu Kultury odbyły się dwa przedstawienia dla najmłodszych przygotowane przez aktorów z teatru ART-RE z Krakowa (Studio Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii). Pierwsza inscenizacja pod tytułem „Zaczarowany młynek” opowiadała o biednym rybaku Rochu, któremu wróżka podarowała młynek do mielenia soli. Po trzykrotnym przekręceniu i wypowiedzeniu zaklęcia zaczarowany młynek spełniał każde życzenie.

Bogaty i chciwy kupiec podstępem zabrał młynek swemu bratu, ale skończyło się to tragicznie dla niego, ponieważ wysypująca się sól z młynka zatopiła statek bogatego kupca i odtąd morza są słone.

Druga zaprezentowana sztuka oparta jest na baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. Opowiada o chłopcu Kajlu, zaklętym przez złą królową śniegu oraz o jego przyjaciółce Gerdzie, która poszukiwała go i na końcu wyrwała spod mocy złej królowej.

Read MoreNa obu przedstawieniach licznie zgromadziły się dzieci wraz z opiekunami. Niektóre brały aktywny udział w inscenizacji: na prośbę artystów pojawiały się na scenie, a także chętnie odpowiadały na pytania aktorów. Wykonawcy wcielali się w coraz to inne postacie zadziwiając mnogością kolorowych kostiumów scenicznych. Sprawnie zmieniała się scenografia, do czego wykorzystano środki plastyczne. Spontaniczne reakcje najmłodszych świadczą o tym, iż przedstawienia bardzo się im podobały.

źródło : WDK

About TV Włodawa

20 odwiedzających teraz
2 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 31 o godz. 02:41 pm UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC