Home / TEMAT DNIA / Targowisko przeniesione na czas budowy
lopata

Targowisko przeniesione na czas budowy

lopataW związku z modernizacją bazaru przy ul. Lubelskiej 54 we Włodawie, od środy 14 sierpnia handel będzie się odbywać na placu, należącym do Zakładu Drzewnego przy ul. Lubelskiej 50.Wprawdzie dniem targowym we Włodawie jest czwartek, ale w tym tygodniu to święto państwowe i pierwszy raz handel w nowym miejscu będzie prowadzony w najbliższą środę.


- Liczba miejsc jest zbliżona, ale mamy świadomość, że do nowej lokalizacji wszyscy musimy się przyzwyczaić. Z góry przepraszamy za ewentualne niedogodności, ale, by usprawnić handlowanie i parkowanie pojazdów, w środowy poranek na miejscu będą zarówno strażnicy miejscy, jak i przedstawiciele zarządcy placu – zapowiada burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień.Mieszkańcy miasta oraz inni kupujący będą mogli zostawiać swoje samochody na placu targowym, a jeśli zabraknie miejsca, także na ulicach: Tartacznej, Chełmskiej, Mielczarskiego, Żytniej i Gospodarczej.

Zmiany będą obowiązywać do końca tego roku.
W ciągu najbliższych pięciu miesięcy przy ul. Lubelskiej 54 powstanie nowoczesne, oświetlone targowisko z utwardzonym i wyłożonym kostką placem, zadaszonymi stoiskami, wyposażone w sieć kanalizacyjną, wodociągową i energetyczną oraz urządzenia sanitarne. Inwestycja, realizowana w ramach rządowego programu „Mój rynek”, będzie kosztować niecałe dwa miliony złotych, z czego 75 procent miasto otrzyma z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

źródło IAS24

About TV Włodawa

7 odwiedzających teraz
0 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC