Home / TAKICH BOHATERÓW OBY WIĘCEJ
bohater

TAKICH BOHATERÓW OBY WIĘCEJ

Okuninka nad Jeziorem Białym ma swoich bohaterów sezonu – dwójkę młodych ludzi, którzy zdołali uratować przed utonięciem pięć osób. – Szkopuł w tym, że tych dwoje nie wystarczy. Mam złe przeczucia przed tym sezonem – mówi Andrzej Lauder, wiceprezes wojewódzkiego WOPR.

Okuninka nad Jeziorem Białym to najbardziej znany w regionie kurortu, odwiedzany przez tysiące mieszkańców południowego Podlasia.

Niewiele osób jednak wie, że Okuninka  ma swoich jak najbardziej aktualnych bohaterów: dwoje młodych ratowników, którzy na przestrzeni ostatnich tygodni zdołali ocalić życie pięciu topielcom, w większości amatorom pływania po spożyciu alkoholu.

– Z tym alkoholem mamy tu dramat. W sobotę czy niedzielę rano trudno wejść na pomost, bo śpią tu setki amatorów nocnego szaleństwa. Bez pomocy policji ani rusz – mówi Wojciech Pawłowski. – Gdy na taką sytuację nałożymy fakt, że przez wzgląd na oszczędności po raz pierwszy od lat tylko niewielki fragment akwenu objęty jest ochroną naszych ratowników, jak widać młodzi bohaterowie się sprawdzają. Oby tak dalej.

W Okunince można wynająć domek na dzień, tydzień bądź na miesiąc, w cenie od kilkudziesięciu do ponad stu złotych, z wyżywieniem bądź bez. Niewątpliwe atuty najbardziej znanego i najbardziej obleganego jeziora w regionie, to jego nieskazitelna czystość – która powoduje, że ściągają tu mieszkańcy z innych, często bardzo odległych obszarów kraju – oraz ogólna cena wypoczynku, która przy choćby częściowo własnym żywieniu dla czteroosobowej rodziny nie powinna przekroczyć 2 tysięcy zł za dwutygodniowy pobyt. Minusem jest to, że w sezonie przebywa tu 30 tys. osób dziennie, a w weekendy ponad sto tys. Jest wiele smażalni ryb i punktów sprzedaży lepkiej coli, a jeszcze więcej dyskotek czy nocnych klubów.

       Ale przybysz, który zawita tu poza weekendem – gdy zmniejsza się co weekendowy turystyczny „boom” – zauważy też, że są tu serwujące świetny posiłek restauracje vide osławiona „Kotwica”, prześliczne lasy i plaże, na których od poniedziałku do piątku nie ma problemu ze znalezieniem kilkudziesięciometrowej enklawy ciszy i ze zdumieniem stwierdzi, że Okuninka może być dobrym miejscem dla tych, którzy są spragnieni autentycznego wypoczynku.

źródło: tygodni.podlaski

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
0 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 12 o godz. 06:10 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC