Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Tajemniczy leśny okrąg obok Sławatycz
tajemniczy krąg

Tajemniczy leśny okrąg obok Sławatycz

Bardzo tajemniczy i mrożący krew w żyłach  leśny okręg otoczony bagiennym pierścieniem, budzi zdumienie  internautów w wielu krajach. Znajduje się  niedaleko Bugu w gminie Sławatycze . Miejscowi opowiadają o tajemniczej legendzie dotyczącej cerkwi.

       Mieszkańcy mówią o świątyni przed kilkoma wiekami , która zapadła się pod ziemię.  Wraz z nią zaginęła spora grupa pielgrzymów. Od pokoleń mieszkańcy sąsiednich wsi ostrzegają przed samotnym zapuszczaniem się w ten teren. Tajemnica okrywa także uschniętą wierzbę w niedalekiej wsi Mościce Dolne, na której turyści i miejscowi widzą z oddali w dzień ciemniejący krzyż i jasne postaci ewangeliczne. W nocy krzyż świeci fluorescencyjnym blaskiem.

        Do tych niezwykłych, okrytych legendą miejsc, członkowie lokalnych stowarzyszeń i samorządowcy chcą ściągnąć turystów żądnych wrażeń i poznania zagadkowych krajobrazów nadbużańskich.

zródło: http://pulsmiasta.tv

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

26 odwiedzających teraz
2 gości, 24 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 36 o godz. 01:15 am UTC
Ten miesiąc: 36 o godz. 10-04-2022 01:15 am UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC